برای رهایی از درد سوزن؛

استفاده از رادار و هوش مصنوعی برای كنترل قند بیماران دیابتی

استفاده از رادار و هوش مصنوعی برای كنترل قند بیماران دیابتی

گوپا: سوزن زدن به نوك انگشت بیماران دیابتی برای بررسی میزان قند خون این افراد یك رویه روزمره است كه میلیون ها نفر در سراسر جهان مجبور به انجام آن هستند.به گزارش گوپا به نقل از نیواطلس، این فرایند كاری دردناك و آزاردهنده است، اما گروهی از محققان دانشگاه واترلو در كانادا قصد دارند با استفاده از رادار و هوش مصنوعی مبتلایان به دیابت را از تحمل این درد روزانه رهایی بخشند.
اولین بار گوگل و یك شركت آلمانی به نام اینفینئون به فكر اجرای این طرح افتاده و دستگاه رادار كوچكی به نام سولی ابداع كردند تا كنترل برخی فرایندها به صورت بی سیم ممكن شود. آنها سپس گروه هایی را از سراسر جهان دعوت نمودند تا كاربردهای متنوعی را برای این رادار در نظر بگیرند.
یكی از این گروه ها از دانشگاه واترلو سیستمی را برای رادار مذكور طراحی كرد كه محاسبه میزان قند خون را به صورت بی سیم ممكن می كرد. سیستم راداری مذكور با ارسال امواج رادیویی دارای فركانس بالا به سمت خون و با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی قادر به تحلیل و محاسبه میزان قند خون بود. در جریان استفاده آزمایشی از این سیستم با حضور تعدادی داوطلب انسانی مشخص شد كه دقت آن هم اكنون ۸۵ درصد است و انتظار می رود این رقم در آینده باز هم افزایش یابد. هم اكنون مهم ترین چالش پیش رو در زمینه استفاده از این روش غلبه بر برخی چالش های مربوط به دسترسی به داده های خونی با عبور امواج بی سیم از پوست بدن است كه مستلزم صرف وقت و هزینه قابل توجه است.

1397/04/08
20:07:25
5.0 / 5
4488
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
گوپا