ربات معروف ژاپنی بازنشسته شد

ربات معروف ژاپنی بازنشسته شد

گوپا: شركت هوندا، سازنده ˮآسیموˮ ربات انسان نمای سرشناس ژاپنی اعلام نمود كه با توقف به روزرسانی، این ربات رسما بازنشسته خواهد شد.به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، حتی ربات ها هم بازنشسته می شوند. یك گزارش بین المللی جدید نشان داده است كه شركت هوندا، دیگر ربات محبوب خویش را تغذیه نخواهد كرد و عملا آن را بازنشسته می كند.

طبق این گزارش، این شركت به صورت كامل تمام برنامه های توسعه "آسیمو" را متوقف كرده است و در عوض بر روی توسعه ربات های كاربردی تر تمركز خواهد نمود.

"هاجیمه كانیكو"، سخنگوی هوندا به خبرگزاری فرانسه اظهار داشت: ما همچنان تحقیقات پیرامون توسعه ربات های انسان نما را ادامه خواهیم داد اما ربات های آینده ما امكان دارد تحت نام ""آسیمو" نباشند.

"آسیمو"(ASIMO) مخفف گام پیشرفته در تحرك نوآورانه است و نخستین محصول آن در سال 2000 رونمایی گردید. آسیمو نتیجه 10 سال تحقیق و توسعه رباتیك از جانب هوندا بود.

این ربات نخستین گام های خویش را در سال 2005 برداشت و چند سال بعد به ایالات متحده آمریكا رسید.

این ربات در اصل یكی از نخستین ربات هایی بود كه به شكل یك انسان پیاده روی می كرد. نسخه هفتم آسیمو 130 سانتی متر قد و 48 كیلوگرم وزن داشت. او حتی می توانست با سرعت 9 كیلومتر بر ساعت قدم بردارد.

با این حال، آسیمو در مقایسه با سیستم های رباتیكی كه توسط شركت هایی مانند "بوستون دینامیكس" تولید شده است، دقیق نیست. آخرین به روزرسانی آسیمو در سال 2011 انجام شد.

پروژه آسیمو یكی از سخت ترین ها برای هوندا بود، چون كه همزمان با توسعه، باید تجاری سازی هم می شد.مركز تحقیقات هوندا اكنون در حال كار بر روی هواپیماهای تجاری كوچك موسوم به "هوندا جت"(HondaJet) و همینطور ساخت باتری های سوخت هسته ای است.

اما آیا این كار به معنای یك مهر آخر به یك سیستم رباتیك جذاب و البته گران قیمت است؟ طبق گزارش هوندا، خیر. هوندا می خواهد فناوری آسیمو را در سایر سیستم های رباتیك اعمال نماید تا بتواند در ربات های فیزیوتراپ یا وسایل نقلیه خودران استفاده گردد.

در حالی كه آسیمو امكان دارد دیگر پرچمدار رباتیك هوندا نباشد، اما این ربات هنوز مقرر است كارهای قابل توجهی چون ملاقات با "باراك اوباما"، رئیس جمهور سابق آمریكا انجام دهد.

هوندا همچنان به سرمایه گذاری در رباتیك ادامه خواهد داد. هم اكنون این شركت در حال فروش یك ربات چمن زنی در سراسر جهان است. این ربات چمن زن، خودران است و چمن های روییده در گوشه ها را به راحتی و به شكل یك دست كوتاه می كند.
1397/04/09
20:58:14
5.0 / 5
4310
تگهای خبر: تحقیق , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
گوپا