پشتیبانی از شركت های دانش بنیان حوزه آب، خاك و محیط زیست

پشتیبانی از شركت های دانش بنیان حوزه آب، خاك و محیط زیست

گوپا: دبیر ستاد توسعه فناوری آب، خشكسالی، فرسایش و محیط زیست گفت: از شركت های دانش بنیان در این حوزه حمایت می نماییم، چراكه این شركت ها موتور محركه برای انتقال فناوری از دانشگاه ها هستند.​به گزارش گوپا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نادرقلی ابراهیمی اظهار داشت: حدود سه هزار شركت دانش بنیان در كشور فعالیت دارند كه تنها ۵۰ شركت در حوزه، آب، كشاورزی و خشكسالی هستند. تعداد این شركت ها از این نظر مهم می باشد كه باید به این بخش بیشتر توجه كرد زیرا افرادی كه در این حوزه دارای ایده اند در حوزه های علمی مشغول به فعالیت هستند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشكسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی اضافه كرد: باید بتوان افراد ایده پرداز را به فعالیت در قالب شركت های دانش بنیان ترغیب كرد. به این صورت می توان از فرصت هایی كه قانون در نظر دارد بهره برده و مشكلی از مشكلات كشور حل نماییم.
به گفته ابراهیمی، ستاد توسعه فناوری های آب، خشكسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی در برنامه خود دارد تا به شدت از شركت های دانش بنیان این حوزه حمایت كند. چراكه موتور محركه برای انتقال فناوری با دانشگاه ها مراكز پژوهشی همین شركت ها هستند.
وی طرح دیگر این ستاد را هدایت رساله های مقاطع ارشد و دكترا برای مرتفع ساختن نیازهای فناورانه این عرصه عنوان نمود و اظهار داشت: دانشجویان باید حتماً رساله و رساله خویش را باكیفیت انجام داده و نمره قابل قبول دریافت نمایند. پس اگر مبحث موردنظر و وقتی كه صرف می كنند در جهت رفع نیازهای فناورانه توسعه فناوری های آب، خشكسالی، فرسایش و محیط زیست باشد می توان نتیجه چندجانبه دریافت كرد.
دبیر ستاد توسعه فناوری های آب، خشكسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی این نتایج چندجانبه را به این صورت بیان كرد: نخست، نیاز فناوری كشور رفع می گردد. دوم، دانشجو در جهت نیاز كشور وقت، انرژی و امكانات را صرف می كند. نكته سوم هم این است كه ارتباطی میان دانشگاه، فناوری و بخش اجرایی تولید خواهد شد.
وی ادامه داد: از این طریق حتی زمینه های اشتغال دانشجو هم فراهم خواهد شد. دانشجو با دست یابی به فناوری می تواند شركت دانش بنیان تأسیس كند، در پارك ها و مراكز رشد مستقرشده و همینطور با دستگاه های اجرایی كه این فناوری را در آن راستا بوجود آورده است متصل شود.

1397/04/11
22:44:11
5.0 / 5
5109
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
گوپا