در روسیه؛

سرپناه ضدگرما با پتوهای فضایی ساخته می گردد

سرپناه ضدگرما با پتوهای فضایی ساخته می گردد

گوپا: یك كارآفرین روس می خواهد با چسباندن ۳ هزار پتوی فضایی دور ریز در كنار هم، برای یك فستیوال موسیقی سرپناهی بسازد و بازدیدكنندگان را از گرما نجات دهد.به گزارش گوپا به نقل از دیلی میل، یك كارآفرین روس تصمیم دارد با استفاده از پتوهای فضایی ناسا، فضایی سایه دار برای بازدیدكنندگان از فستیوالی در ایالت نوادا آمریكا فراهم آورد.
الكساندر شتانوك پروژه خویش را در وب سایت كیك استارتر عرضه كرده تا سرمایه اولیه برای انجام آن را فراهم آورد. این پروژه از پتوهای یكبار مصرفی استفاده می نماید كه نو را منعكس می كنند. شتانوك می خواهد با كنارهم چسباندن این پتوهای دور ریز یك تكه پارچه در ابعاد ۱۰۰ در ۱۰۰ متر بسازد. ابعاد هر پتو ۲.۱ در ۱.۶ متر است. این سرپناه از ۳ هزار پتو ساخته می گردد.

این پتوی فضایی بعد از تكمیل به اندازه یك زمین فوتبال خواهد بود و از آن برای تولید سایه و محافظت از بازدیدكنندگان در برابر باد استفاده می گردد. شتانوك امیدوار است ۱۷۵۰۰ دلار سرمایه برای تولید پتوی بزرگ سرمایه جمع آوری كند.

پتوهای فضایی با رویه ای كه نور را منعكس می كند، در دهه ۱۹۶۰ میلادی ساخته شدند. از آنها بعنوان نوعی عایق در ماموریت های فضایی ناسا استفاده می شد. اما امروزه بعد از ماراتون و ورزش های پرتحرك دیگر، این پتو دور ورزشكاران پیچیده می گردد تا بدن هایشان بعد از فعالیت شدید به سرعت به دمای عادی بر گردد.

پتوهای براق از پلیستر BoPET ساخته می گردد و می توانند ۹۷ درصد اشعه های گرما را منعكس كند.
البته این پتوها بیشتر اوقات یك بار مصرف هستند و دور ریخته می شوند.

1397/05/13
14:12:32
5.0 / 5
4309
تگهای خبر: تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
گوپا