هوش مصنوعی، صنعت دوبله را متحول می كند!

هوش مصنوعی، صنعت دوبله را متحول می كند!

گوپا: پژوهشگران آلمانی، یك سیستم هوش مصنوعی عرضه داده اند كه می تواند صدا را به دقت، با حركات چهره و سر منطبق كند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، مقابله با خبرهای دروغین، همیشه كار دشواری بوده است. دلیل گسترش چنین اخباری، هوش مصنوعی است چونكه این گونه موضوعات را به شكل متقاعدكننده تری عرضه می دهد.
اكنون، یك گروه بین المللی از پژوهشگران به سرپرستی "موسسه انفورماتیك ماكس پلانك"(MPII) آلمان، جدیدترین فناوری را در این زمینه عرضه داده اند.
آنها، یك سیستم یادگیری هوش مصنوعی عمیق ابداع نموده اند كه می تواند حالت چهره افراد را به دقت با صدای دوبله شده منطبق سازد. به علاوه، این سیستم، حركات چشم و سر افراد را تغییر می دهد و حالت چشم و ابرو را برپایه حركات دهان تنظیم می كند.
"هیونگوو كیم" (Hyeongwoo Kim)، یكی از پژوهشگران موسسه ماكس پلانك اظهار داشت: این سیستم، مبتنی بر یك مدل سه بعدی ثبت عملكرد چهره است كه همه حركات ابرو، دهان، بینی و سر افراد را ثبت می كند و سپس، صدای فرد جدید را به دقت با حركات لب و چهره منطبق می سازد.
پژوهشگران ادعا می كنند یكی از كاربردهای این سیستم، در صنعت فیلم سازی خواهد بود چونكه با استفاده از این فناوری، كار انطباق صدا و چهره به شكل ساده تری صورت خواهد گرفت.در هر حال، امكان سوءاستفاده از این فناوری بسیار است چونكه امكان تركیب كلمات و عرضه آنها با صدای افراد دیگر را فراهم می آورد. برای مثال، در بررسی این سیستم، از صدای "باراك اوباما" هم برای ساخت خبر جعلی استفاده شد.


از این تكنولوژی جدید، به تازگی در كنفرانس " SIGGRAPH" ونكوور كانادا رونمایی گردید.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آن را از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1397/05/30
17:58:02
5.0 / 5
4913
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گوپا