نظارت بر گسترش سلول های سرطانی با هوش مصنوعی

نظارت بر گسترش سلول های سرطانی با هوش مصنوعی

گوپا: پژوهشگران در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه یك سیستم هوش مصنوعی جدید و منحصربفرد شده اند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران در مطالعه اخیرشان موفق به توسعه یك سیستم هوش مصنوعی جدید به منظور كنترل و نظارت بر گسترش و رشد سلول های سرطانی شده اند.
سیستم مذكور(REVOLVER) نام داشته و نام آن به مفهوم "تكرار تكامل سرطان"(Repeated evolution of cancer) است. سیستم مذكور اطلاعات مربوط به وضعیت هر مرحله از رشد و گسترش تومور را نشان داده است.
سیستم یاد شده پزشكان را قادر می سازد به راحتی بر مراحل رشد و گسترش سلول های سرطانی نظارت داشته باشند تا بتوانند رویكرد بهتری را در درمان و پیشگیری از رشد سلول های سرطانی در پیش گیرند.
برپایه آمار "مراكز مدیریت و پیشگیری بیماری"(CDC) ایالات متحده آمریكا، سرطان دومین بیماری كشنده در جهان به حساب می آید ازاین رو پیشگیری و درمان این بیماری می تواند جان هزاران فرد در جهان را نجات دهد.
با عنایت به این اطلاعات، تشخیص دقیق رشد سلول های سرطانی بسیار حیاتی می باشد. در این مطالعه، پژوهشگران یك سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی برای نظارت بر گسترش و رشد سرطان روده بزرگ، سینه، كلیه و ریه توسعه دادند.
به گزارش "مركز جهانی تحقیقات سرطان"(World Cancer Research Fund) سرطان های مذكور جزو شایع ترین سرطان ها محسوب می شوند.
سیستم یادگیری ماشین یاد شده بر روی ۷۶۸ نمونه تومور بدست آمده از ۱۷۸ بیمار مورد استفاده قرار گرفت.
دكتر "آندریا سوتوریوا"(Andrea Sottoriva) از "مركز تحقیقات سرطان"(ICR) اظهار داشت: ما یك ابزار قدرتمند هوش مصنوعی بوجود آورده ایم كه می تواند پیش بینی هایی را درباره مراحل تكامل تومورها برپایه الگوهای خاص جهش، انجام دهد. این بدین مفهوم است كه REVOLVER یك گام بزرگ در تكامل تحقیقات سرطان شناسی به شمار می آید.
این مطالعه در مجله "Nature Methods" منتشر گردید.1397/06/11
15:00:16
5.0 / 5
4921
تگهای خبر: تحقیق , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
گوپا