وزیر علوم از پژوهشگاه ملی ژنتیك و زیست فناوری بازدید كرد

وزیر علوم از پژوهشگاه ملی ژنتیك و زیست فناوری بازدید كرد

گوپا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز از پژوهشگاه ملی ژنتیك و زیست فناوری بازدید نمود.به گزارش گوپا به نقل از مهر، دكتر منصور غلامی در بازدید از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیك و زیست فناوری اظهار داشت: خوشبختانه در بازدید از بخشهای مختلف پژوهشگاه ژنتیك و نمایشگاه تولیدات و محصولات علمی و شركتهای نمونه دانش بنیان مركز رشد این پژوهشگاه پیشرفتهای چشمگیری دیدیم.
وی اضافه كرد: فعالیتهای پژوهشگاه ژنتیك علاوه بر هدفمند بودن و رفع نیازهای جامعه در خیلی از موارد اشتغال زا هم بوده است و در عرصه بین المللی هم قابل تحسین است.
وزیر علوم تصریح كرد: از طرفی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم دیپلماسی علمی را بعنوان برنامه و راهبردی جدی مدنظر دارد و با پیشرفت علمی و با تلاشهای پژوهشگران، محققان، اساتید، دانشمندان و نخبگان جوان جایگاه كشور و رشد علمی كشور در حال ارتقا است و امروزه دانشگاهها، پژوهشگاهها و مراكز علمی كشور برای مردم و كشور عزیز اسلامی مان ایران مایه امیدواری، امید به آینده و بالندگی هستند.
در ادامه دكتر مصطفی مطلبی رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیك و زیست فناوری در مراسم بازدید وزیر علوم از این پژوهشگاه اظهار داشت: تلاش و كوشش علمی پژوهشگران این پژوهشگاه در شاخه های مختلف پزشكی، گیاهی و صنعت و محیط زیست در زمینه حل مشكلات مردم و كشور عزیزمان ایران اسلامی است.
وی اضافه كرد: در جهت فعالیت های علمی بین المللی هم پژوهشگاه جایگاه ویژه ای را دارد و این به اذعان رتبه بندی های معتبری كه سالیانه منتشر می گردد قابل بیان، استناد و مشاهده است.
مطلبی تصریح كرد: علاوه بر جایگاه منحصر به فرد پژوهشگاه بعنوان نقطه تماس (Focal Point) مراكز بین المللی نظیر (ICGEB)، (TWAS) و fabaاین پژوهشگاه با خیلی از دانشگاههای معتبر كشورهای همسایه، خاورمیانه، اروپا، آفریقا و قاره آمریكا تفاهم نامه مشترك علمی دارد. بنابراین براین اساس از سوی وزارت علوم بعنوان قطب و نقطه اتصال ارتباط علمی با كشور آفریقای جنوبی در نظر گرفته شده است.

1397/07/09
22:15:42
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: آینده , تحقیق , تولید , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
گوپا