گرمایش زمین توان باروری مردان را می كاهد

گرمایش زمین توان باروری مردان را می كاهد

گوپا: تازه ترین مشكل ناشی از گرمایش روزافزون كره زمین، كاهش قدرت باروری مردان اعلام گردید.به گزارش گوپا به نقل از یو اس ای تودی، نتایج یك بررسی كه توسط دانشگاه East Anglia در انگلیس انجام شده حاكیست همزمان با افزایش دمای كره زمین به سبب تخریب محیط زیست، توان باروری مردان هم در حال كاهش است و شواهد قطعی و غیرقابل انكاری در این زمینه وجود دارد.
بر همین اساس گرمایش زمین بر میزان استرس و فشارهای روحی مردان باز می افزاید و این امر هم بر تعداد و هم بر توان تحرك اسپرم های مردانه تاثیر منفی می گذارد. تحقیقاتی كه در این زمینه بر روی برخی انواع حشرات انجام شده باز صحت این یافته ها را ثابت كرده است.
با توجه به اینكه طی سال های آینده موج های گرمای بیشتری سراسر كره زمین را فرا می گیرند این نگرانی وجود دارد كه تحول مذكور به كاهش زاد و ولد و مسن تر شدن جمعیت جهان كه چالش های اجتماعی و سیاسی و اقتصادی مختلفی به همراه می آورد، كمك نماید.
پیش از این ثابت شده بود كه شوك های گرمایی توان باروری حیوانات مذكر را پایین می آورد و در مورد انسان ها هم این پدیده سبب میگردد كه دمای بدن بیش از اندازه مجاز افزایش یابد كه نتیجه آن كاهش كیفیت اسپرم هاست.
نكته مهم این است كه موج های گرمایی به توان باروری زنان آسیبی وارد نمی نماید.

1397/08/23
14:03:43
5.0 / 5
5032
تگهای خبر: آینده , تحقیق , دانشگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
گوپا