ایلان ماسك:

به احتمال 70 درصد به مریخ می روم!

به احتمال 70 درصد به مریخ می روم!

گوپا: ایلان ماسك كه یكی از كارآفرینان برتر دنیا و مدیرعامل شركت خودروسازی تسلا و شركت فضایی ˮاسپیس ایكسˮ است در جدیدترین اظهارنظر خود گفته است كه با عنایت به پیشرفت های اخیر در فناوری، به احتمال 70 درصد شخصا به مریخ سفر خواهدنمود.به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، "ایلان ماسك" كه حالا خبر از احتمال قوی سفر خود به سیاره سرخ داده است، قبلا باز در مورد سفر خود به این سیاره صحبت كرده بود. اما احتمال سفر او واقعا چقدر است؟

به هر حال وی حالا فقط یك عدد روی احتمال سفر خود گذاشته است.

ماسك در یك مصاحبه با شبكه HBO اظهار داشت: یك شانس 70 درصدی برای رفتنم به مریخ وجود دارد.

وی اظهار داشت كه تعدادی از پیشرفت های اخیر امكان این سفر را فراهم نموده است و همانطور كه او پیش تر اشاره كرده بود، احتمالا یك سفر یك طرفه خواهد بود و ماسك می خواهد به مریخ نقل مكان كند.

ماسك اظهار داشت: حتی اگر شما خودرا به مریخ برسانید، تمام وقت تان صرف ساختن پایگاه و كوشش برای زنده ماندن در شرایط سخت این سیاره خواهد شد و درست مثل بالا رفتن از كوه اورست، درحالی كه شاید ممكن باشد به زمین برگردید، اما نمی توان آنرا تضمین نمود.

ماسك معتقد می باشد كه همه چیز در مورد این سفر، چالش برانگیز است.

او احیانا برای خودش دلایلی برای خوشبین بودن دارد. خیلی از اعتماد وی را بدون شك سفینه "استارشیپ"(Starship) یا همان موشك BFR و چشم انداز گسترده خود در مورد مریخ تشكیل داده است.

اما وی باید بر روی زیستگاه ها، مواد غذایی و منابع انرژی كه برای زنده ماندن در مدت طولانی در مریخ لازم است باز كار كند.


1397/09/05
21:10:08
5.0 / 5
4801
تگهای خبر: ساخت , سفر , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
گوپا