بازوی رباتیك كاوشگر اینسایت فعال شد

بازوی رباتیك كاوشگر اینسایت فعال شد

گوپا: كاوشگر ˮاینسایتˮ با فعال سازی بازوی رباتیك خود، عكسبرداری واضح از مریخ را شروع كرد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، كاوشگر "اینسایت" (InSight)، پوشش لنز دوربین های خود كنار زد تا واضح ترین تصاویر را از خانه جدید خود تهیه نماید.
ناسا، تصاویر واضحی كه توسط این كاوشگر تهیه شده، منتشر نموده است كه در آن میان، تصویر دو تراشه كوچك حامل نام بیشتر از دو میلیون نفر باز به چشم می خورد. این افراد پیشتر، نام خودرا برای ارسال به مریخ ثبت كرده بودند.
اینسایت به زودی، عكس گرفتن از محدوده مقابل خودرا باز آغاز خواهدنمود تا گروه پژوهشی، بهترین مكان را جهت بررسی انتخاب نماید.


تصاویر اخیر اینسایت با اولین تصاویر ارسال شده كه پوشیده از غبار بودند، بسیار متفاوت هستند. حالا اینسایت ثابت كرده كه برای آغاز كار خود آمادگی دارد.
"بروس بنردی" (Bruce Benerdy)، پژوهشگر ارشد این ماموریت در "آزمایشگاه پیش رانش جت" (JPL) ناسا اظهار داشت: ما حالا می توانیم اولین چشم انداز از فضای كاری خودرا ببینیم. تصاویر جامع تر، تا اوایل هفته آینده نمایش خواهند شد تا یك تصویر كلی آماده شود.
طول بازوی رباتیك اینسایت، حدودا شش پا است و بزودی برای بیرون آوردن دستگاه های علمی از عرشه كاوشگر و گذاشتن آنها روی زمین مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


این فرآیند، سه ماه زمان خواهد برد. دوربین دیگر اینسایت كه زیر عرشه آن قرار دارد، تصاویری را از فضای كاری تهیه می كند. گفتنی است كه دوربین اینسایت در طول مسیر، كمی گرد و غبار گرفت. "تام هافمن" (Tom Hoffman)، مدیر پروژه اینسایت اظهار داشت: ما روی دوربین كاوشگر، یك پوشش محافظتی قرار دادیم اما با این وجود، گرد و غبار به نحوی روی لنزهای آن نشست. بااینكه نشستین گرد و غبار، نوعی مشكل به حساب می آید اما بر عملكرد دوربین، موثر نخواهد بود و نهایتا سپس قرار گرفتن ابزار مورد نظر، دوربین می تواند از نواحی پیش روی كاوشگر، عكسبرداری كند.

1397/09/16
22:39:25
5.0 / 5
4225
تگهای خبر: آینده , سایت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گوپا