وقتی ربات ها بچه به دنیا می آورند!

وقتی ربات ها بچه به دنیا می آورند!

به گزارش گوپا متخصصان انگلیسی پیش بینی كرده اند كه در آینده ای نزدیك ربات ها قادر خواهند بود جراحی سزارین انجام دهند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، متخصصان انگلیسی اخیرا مدعی شده اند كه در آینده ای نزدیك ربات ها قادر خواهند بود عمل سزارین انجام دهند و سرطان پوست را از بین ببرند.
از مدت ها پیش فناوری رباتیك در جهت تولید ربات های جراح است. هدف از تولید این ربات ها استفاده از آنها در اعمال جراحی و یا بعنوان دستیارهای مراقبت بهداشتی است.
استفاده از علم رباتیك و ثبت "دی ان ای"(DNA)، در ۲۰ سال آتی تحولی شگرف در علم پزشكی پیش روی ما خواهد آورد تا ایمنی جراحی ها هم افزایش یابد.
پزشكان همینطور قادر خواهند بود بیماری هایی مانند سرطان را پیش از بین رفتن اندام های گوناگون بدن تشخیص دهند.
متخصصان همینطور پیش بینی كرده اند كه در آینده جراحی ها در مقیاس های كوچك تری صورت خواهد گرفت و ضعف جراحی ها هم كاهش خواهد یافت.
گزارشات جدیدی كه به تازگی انتشار یافته است از آن حكایت می كند كه سال آینده در بیمارستان های "سرویس سلامت همگانی" انگلیس(NHS) ربات ها و ماشین های جدید استفاده خواهد شد.
متخصصان كالج سلطنتی جراحان لندن پیش بینی كرده اند كه در آینده ربات ها بیشتر در جراحی های واژینال، ناحیه شكم، قلب و ریه به كار گرفته خواهند شد.
استفاده از ربات های پیشرفته و كنترل جراحی ها با تكنیك های جدید به این مفهوم است كه در آینده جراحی ها سریع تر، كم تهاجمی تر و ساده تر انجام خواهند شد.
گفته شده اعمال جراحی سزارین در آینده توسط دستیارها صورت خواهد گرفت و متخصصان و جراحان تنها مسئول جراحی های خاص خواهند بود و امكان دارد نیاز نباشد كه این افراد همیشه در اتاق جراحی حضور داشته باشند.
گفتنی است استفاده از ربات ها در جراحی ها چالش برانگیز است چونكه درسال ۲۰۱۵ یك پیرمرد ۶۹ ساله بر اثر جراحی با ربات ها جان خویش را از دست داد.1397/09/17
20:20:41
5.0 / 5
4492
تگهای خبر: آینده , پوست , تولید , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
گوپا