وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران:

اتفاقات فضای مجازی را نادیده نمی گیریم، فیلترینگ جواب نمی دهد

اتفاقات فضای مجازی را نادیده نمی گیریم، فیلترینگ جواب نمی دهد

به گزارش گوپا وزیر ارتباطات اظهار داشت: وقتی صحبت از مخالفت با فیلترینگ می شود مفهومش این نیست كه بگوییم اتفاقاتی كه می افتد را نادیده می گیریم.به گزارش خبرنگارمهر، محمدجواد آذری جهرمی پنجشنبه شب در حاشیه بازدید از نمایشگاه شهرهوشمند مشهد در جمع خبرنگاران اظهاركرد: وقتی صحبت از مخالفت با فیلترینگ می گردد مفهومش این نیست كه بگوییم اتفاقاتی كه می افتد را نادیده می گیریم.
وی اضافه كرد: بطور قطع اشكالات و مخاطرات جدی در فضای مجازی وجود دارد و اتفاقاتی هم در این حوزه رخ می دهد اما این فضا می تواند تبدیل به بستری شود كه در كشور مورد استفاده قرار بگیرد و جوانان از آن برای توسعه كسب و كار خودشان استفاده كنند و روی این بستر كسب و كار بومی شكل بگیرد.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: از نظر بحث امنیتی مبحث كلان داده ها می تواند مهم باشد اما یك روز و دو روز نیست كه ما در كشور با مسئله فیلترینگ مواجهیم، واقعیت این است كه تجربه نشان داده فیلترینگ جواب نمی دهد.
جهرمی اظهار داشت: نمی گردد وزرات ارتباطات تنها در عرصه فضای مجازی باشد و دیگران مدام مطالبه كنند وبرای توسعه این حوزه باید حركت همسو و هم جهت بین مسئولان و توجیه و همراهی مردم را نیاز داریم.
وی در مورد احتمال فیلترینگ برخی شبكه های اجتماعی در كشور بیان كرد: فیلترینگ در كشور یا باید توسط شورای تعیین مصادیق مجرمانه صورت گیرد كه به علت عدم موافقت دولت مبحث در این شوراطرح نشده است و یا باید دادگاه حكم بدهد.

1397/10/14
15:32:18
5.0 / 5
4676
تگهای خبر: شبكه , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
گوپا