نگاه هنری به آسمان

نگاه هنری به آسمان

گوپا: عكاسی امروزه بیشتر از آن كه یك شغل به حساب آید یك كار هنری به حساب می آید. با شروع عكاسی دیجیتال، این هنر گسترش زیادی پیدا كرد بخصوص در سال های اخیر به شدت مورد توجه علاقمندان به نجوم قرار گرفته است برای اینكه امكانات آن اجازه می دهد تصاویر زیبایی از آسمان گرفته شود.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا؛ جدای از عكاسی نجومی علمی، این رشته بعنوان یك كار هنری علاقمندان به اخترشناسی را به خود جلب كرده و سبب شده در سراسر جهان، علاقمندان با ابداع روش های مختلف زیبایی های اعجاب انگیز عظمت خلقت را به نمایش بگذارند.
عكاسان نجومی ساعات زیادی را صرف شكار تصاویر هنری از فضا می كنند و گرچه تصاویر زیبایی از حركت ستاره ها-چه در حال حركت كه به صورت خط نورانی دیده می شوند و چه نقطه ای و ثابت می گیرند- اما عكاسی از اعماق آسمان خصوصاً كهكشان ها سبب خلق تصاویر زیبای فوق العاده ای شده است. در این میان می توان گفت كهكشان راه شیری كه منظومه شمسی ما باز بخشی از آن بشمار می رود جایگاه ویژه ای دارد.
آنچه می بینید یك منظره 360 درجه است كه از بالای قلعه تاریخی "كاستل راك دروایراراپا" در نیوزیلند گرفته شده است. این قلعه در ارتفاع 162 متری از سطح دریا قرار دارد و فانوس دریایی "كاستل پوینت" هم در انتهای دیگر ساحل دیده میگردد در ارتفاع 62 متری زمین است.
در این عكس مركز كهكشان راه شیری به سمت شرق اقیانوس امتداد یافته و ابرهای كوچك و بزرگ ماژلانی را می توان در سمت چپ آن مشاهده كرد. روشنایی بامداد كاذب در پایین سمت راست گنبد آسمان دیده میگردد. این تصویر شامل 32 عكس است كه با استفاده از یك نرم افزار ویژه كامپیوتری با هم تركیب شده اند.1397/10/21
22:26:31
5.0 / 5
4723
تگهای خبر: دیجیتال , علم , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
گوپا