بلو اوریجین برای توسعه موتور موشك خود كارخانه می زند

بلو اوریجین برای توسعه موتور موشك خود كارخانه می زند

گوپا: شركت خصوصی فضایی ˮبلو اوریجینˮ متعلق به جف بزوس آغاز به ساخت یك كارخانه برای توسعه موتور موشك ˮنیو گلنˮ موسوم به BE-4 كرده است.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، موشك جدید شركت فضایی "بلو اوریجین"(Blue Origin) موسوم به "نیو گلن"(New Glenn) به واقعیت نزدیك تر شده است.
این شركت رسماً آغاز به ساخت یك كارخانه در هانتس ویل آلابامای آمریكا كرده است كه موتورهای BE-4 را تولید خواهدنمود كه هر دو موشك جدید "نیو گلن" و موشك "ولكان سنتاور"(Vulcan Centaur) متعلق به اتحادیه پرتاب آمریكا را نیرو می بخشد.
این كارخانه همین طور موتورهای BE-3U برای مرحله دوم موشك "نیو گلن" را خواهد ساخت.
در حالیكه مشخص نیست كه این كارخانه چه زمانی آغاز به ساخت موشك ها خواهد كرد، "بلو اوریجین" اعلام نموده است كه انتظار دارد این كارخانه تا پیش از اختتام سال ۲۰۱۹ تكمیل شود.
انتظار می رود كه هر دو موشك "نیو گلن" و "ولكان سنتاور" در سال ۲۰۲۱ پرتاب شوند.
این شركت همین طور در تلاش است تا یك ساختمان را در مركز پرواز فضایی مارشال متعلق به ناسا كه قبلاً برای آزمایش موتورهای موشك "ساترن V" و موتورهای شاتل های فضایی استفاده شده بود در اختیار بگیرد.
برنامه های بلو اوریجین مدتی است كه در حال انجام می باشد. این شركت در سال ۲۰۱۷ میلادی از قصد خود برای ساخت كارخانه "هانتس ویل" خبر داد، اما زمانی جدی شد كه اتحادیه پرتاب آمریكا(ULA) موتور BE-4 را برای موشك خود انتخاب نمود.
گویا سرانجام در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ تصمیم ساخت این كارخانه به تصویب رسیده و ساخت آن حالا شروع شده است.1397/11/08
16:50:30
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: آزمایش , تولید , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گوپا