از سوی ستاره شناسان؛

زمان برخورد كهكشان های آندرومدا و راه شیری محاسبه شد

زمان برخورد كهكشان های آندرومدا و راه شیری محاسبه شد

به گزارش گوپا محققان در تحقیقی جدید محاسبه كرده اند كهكشان های همسایه راه شیری و آندرومدا، ۴.۵ میلیارد سال دیگر با یكدیگر برخورد می كنند.به گزارش گوپا به نقل از اسپوتنیك نیوز، گروهی از ستاره شناسان توانسته اند زمان دقیق تر برخورد كهكشان راه شیری و آندرومدا را محاسبه كنند.
آندرومدا نزدیك ترین كهكشان به منظومه شمسی است. قبل از این دانشمندان معتقد بودند این برخورد ۳.۹ میلیارد سال دیگر اتفاق می افتد. اما مولفان تحقیق جدید با استفاده از تلكسوپ Gaia (متعلق به سازمان فضایی اروپا)حركت ستارگان را رصد و در حقیقت تعیین كردند برخورد بین این دو كهكشان در ۴.۵ میلیارد سال دیگر اتفاق می افتد.
علاوه بر آن مولفان تحقیق پیش بینی می كنند این یك برخورد شدید مستقیم نیست بلكه دو كهكشان از كنار به یكدیگر برخورد می كنند. به عبارت دیگر این برخورد چندان شدید نیست. علاوه بر آن به علت آنكه فاصله بین ستارگان در كهكشان ها بسیار زیاد است، احتمال زیادی وجود دارد این برخورد تاثیری بر منظومه شمسی نداشته باشد.
اما كهكشان راه شیری پیش از برخورد با آندرومدا باید برخوردی مشابه با كهكشان ابرهای ماژلانی بزرگ (LMC) را تحمل كند. ابرهای ماژلانی بزرگ كمی بزرگتر از طریق شیری است و تخمین زده می شود برخورد بین این كهكشان ۲.۵ میلیارد سال دیگر اتفاق بیافتد.
این تحقیق در نشریه Astrophysical Journal انتشار یافته است.

1397/11/21
13:08:18
5.0 / 5
4489
تگهای خبر: تحقیق , دانشمند , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
گوپا