ایلان ماسك مطرح كرد

ساخت پایگاهی برای اقامت انسان در ماه!

ساخت پایگاهی برای اقامت انسان در ماه!

گوپا: سپس پرتاب موفق فضاپیمای دراگون در روز شنبه، ˮایلان ماسكˮ، رئیس شركت اسپیس ایكس طی اطلاعیه ای درباره آینده شركت فضایی خصوصی خود در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی صحبت كرد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از تك تایمز، اسپیس ایكس سپس چندین تعویق برای نخستین بار كپسول حمل خدمه خود موسوم به "دراگون"(Dragon) را آزمایش كرد و شنبه (۲ مارس) آنرا از سكوی پرتاب ۳۹A در كیپ كاناورال فلوریدا راهی فضا كرد.
"ایلان ماسك" رئیس اسپیس ایكس باز روز گذشته در صفحه كاربری خود در توئیتر با انتشار یك تصویر، خبر از اتصال سفینه دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی را داد.
كپسول دراگون سپس این پرتاب و اتصال موفق به ایستگاه فضایی بین المللی حالا می تواند ۱۸۰ كیلوگرم تجهیزات و غذای خودرا تخلیه كند.
این كپسول همین طور حامل یك مانكن فضانورد است كه "ایلان ماسك" رئیس اسپیس ایكس آنرا "ریپلی"(Ripley) نامیده است و دارای حسگرهایی اطراف سر، گردن و ستون فقرات خود برای جمع آوری داده ها پیش از سفر فضانوردان واقعی در ماه ژوئیه است.
سپس این موضوع، ایلان ماسك، كمی درباره سوژه ساخت یك پایگاه دائمی برای سكونت انسان در ماه صحبت كرد.
او طی این بیانیه اظهار داشت: ما باید یك پایگاه دائمی برای انسان ها بر روی ماه داشته باشیم و سپس آن افراد را به مریخ منتقل نماییم. این كاری است كه ما باید انجام دهیم.
طی این بیانیه، "جیم برایدنستاین" (Jim Bridenstine) رئیس سازمان ملی هوا و فضا آمریكا (ناسا) باز اشاره كرد: ما باز در این هدف می توانیم با هم مشاركت داشته باشیم.
برایدنستاین همین طور اظهار نمود كه ناسا مایل به همكاری در زمینه ساخت یك پایگاه در ماه با كمك شركت اسپیس ایكس است. اسپیس ایكس همیشه ایده های جذابی درباره سفر به ماه داشته است كه این ایده ها بالقطع می توانند سبب همكاری و موفقیت ما شوند.1397/12/14
15:19:11
5.0 / 5
4749
تگهای خبر: آزمایش , آینده , ساخت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
گوپا