توسط محققان فضایی كشور؛

فناوری سنجش از دور به كمك مدیریت بحران در استان گلستان آمد

فناوری سنجش از دور به كمك مدیریت بحران در استان گلستان آمد

به گزارش گوپا متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران با استفاده از داده های فناوری سنجش از دور به خدمت تیم مدیریت بحران در استان گلستان درآمدند.به گزارش گوپا به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، حسین صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با بیان خبر فوق، تصریح كرد: با عنایت به رخداد سیل های چند روز اخیر و نیاز به داده های مناسب برای مدیریت بحران در استان گلستان، تیم سنجش از دور مركز تحقیقات فضایی پژوهشگاه فضایی ایران مبادرت به تهیه نقشه های مناطق صدمه دیده و همینطور راه های صدمه دیده از سیل با استفاده از تصاویر ماهواره ای راداری در سریع ترین زمان ممكن نموده است.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران همینطور اظهار داشت: در گام بعدی، كارشناسان این مركز مسیر حركت سیلاب از شهر آق قلا به سمت شهر گمیشان را با استفاده از تحلیل تصاویر ماهواره ای در ایام سوم و چهارم فروردین استخراج نمودند و از راه مقتضی در اختیار مسئولان ستاد بحران قرار دادند.
وی در مورد كاربرد این داده ها خاطرنشان كرد: تیم مدیریت بحران مستقر در منطقه، این داده ها را برای تخلیه شهر گمیشان و پیشگیری از صدمه های بیشتر به كار گرفتند.
صمیمی اضافه كرد: تلاش متخصصان پژوهشگاه فضایی ایران برای همكاری با تیم مدیریت بحران كشور با استفاده از داده های حاصل از فناوری سنجش از دور ادامه دارد.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران همینطور خبر داد: محققان این پژوهشگاه، حالا، در حال استخراج داده های مربوط به استان لرستان هستند و انشاالله بزودی نقشه های آن تهیه و عرضه خواهد شد.

1398/01/07
20:01:26
5.0 / 5
4539
تگهای خبر: تحقیق , فناوری , متخصص , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
گوپا