پرتاب موفقیت آمیز موشك باربری پروگرس

پرتاب موفقیت آمیز موشك باربری پروگرس

به گزارش گوپا ۲.۱آ ناو باربری بدون سرنشین پروگرس ام.اس-۱۱ در ساعت ۱۱۰۱ روز پنج شنبه ۴ آوریل با موفقیت از سكوی شماره ۳۱ پایگاه پرتاب های فضایی بایكونور راهی مدار زمین شد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا، این سفینه برای رسیدن به ایستگاه فضایی بین المللی ۳ ساعت و ۲۴ دقیقه در راه خواهد بود. اگر اتصال در مدار در زمان پیش بینی شده اتفاق بیفتد، این سریعترین زمان ردیابی و پهلوگیری با ایستگاه بین المللی فضایی در تاریخ ۲۰ ساله خواهد بود و یك ركورد به حساب می آید.
بر مبنای اطلاعات انتشار یافته توسط مركز هدایت پروازهای فضایی روسیه، جداسازی پروگرس از مرحله سوم موشك بالابرنده طبق برنامه تنظیمی ۸ دقیقه و ۴۵ ثانیه پس از ترك سكوی پرتاب صورت گرفت. با باز شدن آنتن ها و باتری های خورشیدی، سفینه باربری تحت نظارت كارشناسان روسكاسموس و گروه كنترل عملیات بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی در مركز هدایت پرواز اداره می شد.
نزدیك شدن پروگرس به ایستگاه بعد از دو بار گردش مداری صورت خواهد گرفت و بر مبنای برنامه تنظیمی، اتصال خودكار سفینه با بخش موسوم به "پیرس" ایستگاه در ساعت ۱۷: ۲۵ به وقت مسكو صورت خواهد گرفت.
فضانوردان سازمان فضایی روسیه –روسكاسموس- اولگ كانوننكو، فرمانده فعلی خدمه ایستگاه و مهندس پرواز الكسی اووچینین، فرآیند پهلوگیری به ایستگاه را تحت نظر خواهند داشت.
ناو باربری بدون سرنشین پروگرس ام.اس-۱۱ بیشتر از ۲.۵ تن محموله مختلف به ایستگاه فضایی بین المللی می رساند كه شامل حدود ۱.۴ تن مواد خشك، ۹۰۰ كیلوگرم سوخت، ۴۲۰ كیلوگرم آب همینطور ۴۷ كیلوگرم هوای فشرده و اكسیژن در مخازن ویژه است. در این محموله - تجهیزات علمی، اجزای سیستم پشتیبانی زندگی و همینطور ظروف غذا، لباس، دارو و محصولات مراقبت شخصی برای اعضای خدمه هم وجود دارد.
این سفینه بدون سرنشین كه بر پایه ناو سرنشین دار سایوز ساخته شده از سال ۱۹۷۸ وارد خدمت حمل و نقل مواد و تجهیزات به ساكنان ایستگاه های مداری شده و تابحال ۱۶۳ فروند آن محموله های مختلف را به ایستگاه های فضایی سالیوت، میر و بین المللی رسانده است.1398/01/16
18:05:04
5.0 / 5
4742
تگهای خبر: ساخت , سیستم , علم , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
گوپا