تولید دارویی برای جوان سازی سلول های عضلانی با سلول بنیادی

تولید دارویی برای جوان سازی سلول های عضلانی با سلول بنیادی

به گزارش گوپا محققان یك داروی امیدوار كننده را طراحی نموده اند كه ثابت شده می تواند اندازه، قدرت و وضعیت متابولیكی عضلات را در موش های پیر به صورت قابل توجهی افزایش دهد.به گزارش گوپا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، با افزایش سن، بدن ما به میزان قابل ملاحظه ای قابلیت ترمیمی و بازسازی كنندگی عضلات اسكلتی خویش را از دست می دهد. تقریباً با شروع سن ۳۵ سالگی، توده عضلانی، قدرت و عملكرد عضلات به صورت پیوسته كاسته می شود. این می تواند در سنین پیری بسیار مشكل ساز باشد و بر زندگی فرد تأثیر منفی بگذارد.
محققین دانشگاه تگزاس پروتئینی را در سلول های بنیادی عضلانی شناسایی كرده اند كه به نظر می آید با عملكرد نامناسب این سلول ها در زمان پیری ارتباط داشته باشد. در ادامه آنها یك داروی ریز مولكول را طراحی نموده اند كه می تواند روی این پروتئین اثر بگذارد.
با ریست كردن سلول های بنیادی عضلانی به مرحله ای جوان تر ما قادر خواهیم بود كه به صورت موثرتری بافت های عضلانی را ترمیم نماییم. در مطالعاتی كه روی موش های پیر صورت گرفت، تیمار این موش ها با داروی مذكور باعث شد كه آنها سلول های بنیادی عضلانی دارای عملكرد بیشتری داشته باشند و قدرت عضلانی آنها تا ۷۰ درصد افزایش یابد.
در حال حاضر، هیچ دارویی برای به تأخیر انداختن، متوقف كردن و معكوس كردن تحلیل رفتن عضلات در اثر پیری وجود ندارد و یافتن راه یا دارویی برای این امر می تواند بسیار جالب توجه باشد.

1398/01/18
13:49:48
5.0 / 5
4687
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
گوپا