ایربگ موتورسواری هم ساخته شدبعلاوهتصاویر

ایربگ موتورسواری هم ساخته شدبعلاوهتصاویر

گوپا: اخیرا یك جلیقه هوشمند موسوم به ˮداینیزˮ(Dainese) توسعه یافته است كه می توان آنرا زیر یا روی لباس های دیگر پوشید و وقتی یك حادثه را تشخیص می دهد باد می كند تا بدن را از لطمه حفظ كند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، "داینیز" فناوری كیسه هوا را برای موتورسیكلت سواران به یك جلیقه كوچك و سبك وزن آورده است كه می تواند زیر یا روی لباس موتورسواری پوشیده شود.
این جلیقه هوشمند، انعطاف پذیر است اما با این وجود هفت برابر بهتر از هر محافظ دیگری از بدن موتورسوار محافظت می كند.
ضمن اینكه محافظ های دیگر معمولاً به سبب عدم راحتی كنار گذاشته می شوند و فقط در هنگامی كه موتورسوار احتمال می دهد موتورسواری سختی داشته باشد پوشیده می شود اما این جلیقه هوشمند آن قدرراحت است كه می توان بدون دردسر همیشه آنرا پوشید.


بطور خلاصه می توان اظهار داشت كه این جلیقه یك كیسه هوا به شكل لباس است. شما آن در زیر یا روی لباس خود می پوشید و اگر تصادف كنید یا زمین بخورید و جلیقه یك سقوط را تشخیص دهد سریعاً باد شده و به یك كیسه هوا تبدیل می شود تا بدن شما را از لطمه محافظت كند.
ضمن این كه هیچ ارتباطی بین این جلیقه با موتور یا دوچرخه مورد نیاز نیست و در عوض برای تشخیص سقوط از هفت سنسور خود شامل جی پی اس، شتاب سنج ها و چند ژیروسكوپ استفاده می نماید.


شركت "داینیز" می گوید كه این جلیقه ایمنی هوشمند می تواند ارتفاع، سقوط و تصادف را تشخیص دهد، حتی اگر كاربر پشت چراغ ایستاده باشد و از پشت مورد به هدف خوردن قرار بگیرد.
هنگامی كه این جلیقه فعال می شود، سیستم كیسه هوا در كسری از ثانیه جلیقه را باد می كند تا از ستون فقرات، شانه ها و سینه كاربر حفاظت كند.
"داینیز" می گوید این جلیقه نسبت به محافظ های دیگر هفت برابر قدرت محافظت بیشتری دارد، بااینكه معین نمی باشد كه با كدام معیار این حرف را می زند.


با عنایت به جنس نرم این جلیقه به نظر نمی رسد تنها با كیسه هوا بتواند ستون فقرات را از لطمه در تصادفات شدید محافظت كند اما راحتی استفاده از آن سبب می شود توسط اغلب موتورسواران و دوچرخه سواران پوشیده شود و از لطمه های بیشتری جلوگیری كند.
این جلیقه دارای سیستم تنفس و تهویه و همین طور مقاومت در مقابل آب و مقاومت در مقابل سایش جهت استفاده در انواع آب و هواها است.


متأسفانه شما مجبورید تقریباً با هر ۲۶ ساعت استفاده، آنرا شارژ كنید تا همه حسگرها كار كنند. البته این مشكل با عنایت به این كه اغلب مردم این روزها همراهشان پاوربانك دارند مشكل بزرگی به نظر نمی رسد، چونكه این جلیقه با درگاه یواس بی شارژ می شود.
هنگامی كه كیسه هوا یك دفعه باد شود می توان آنرا به فروشنده داد و وی می تواند یك سیستم كیسه هوای جدید در جلیقه شما قرار دهد.
توسعه این جلیقه هوشمند یك گام رو به جلو در ایمنی موتورسیكلت سواران بنظر می رسد.
قیمت این جلیقه ایمنی ۶۹۹ دلار است. هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد هزینه تعویض كیسه هوا ارائه نشده است.


"داینیز" در شش اندازه طراحی شده است تا برای مردان و زنان با سایزهای مختلف متناسب باشد. این جلیقه ایمنی از ماه آینده به فروش می رسد.
منبع:

1398/04/05
12:59:44
5.0 / 5
4578
تگهای خبر: آینده , ساخت , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گوپا