ناسا انجام می دهد

جذب شركت های جدید برای پروژه بازگشت انسان به ماه

جذب شركت های جدید برای پروژه بازگشت انسان به ماه

گوپا: ناسا می خواهد در پروژه بازگشت انسان به ماه با شركت های بیشتری همكاری كند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، ناسا فراخوانی را عرضه كرده تا شركت های بیشتری را برای همكاری در پروژه "سرویس تجاری حمل بار قمری"(CLPS) جذب نماید. این سازمان می خواهد تا با همه شركت هایی كه در نوامبر سال قبل انتخاب شده بودند، همكاری كند.
ناسا در این پروژه می خواهد فرودگرهای قمری تجاری را به سطح ماه بفرستد تا با كمك آنها، برنامه های پژوهشی و علمی آینده را انجام دهد. این سازمان در جستجوی شركت های بیشتری است تا در آماده كردن فرودگرهای قمری همكاری كنند. قراردادهای این پروژه احیانا می توانند تا ۲.۶ میلیارد دلار بودجه را فراهم آورند و تا سال ۲۰۲۸ ادامه داشته باشند.
CLPS، اولین مرحله برنامه آرتمیس ناسا است كه برای فرستادن نخستین فضانورد زن به ماه طراحی شده و مقرر است انسان را به ماه بازگرداند. تمركز پروژه CLPS روی وسایل حمل و نقل رباتیك است و قرار نیست پروژه ای برای ساخت فضاپیمای حامل انسان باشد. در واقع، هدف این است كه ابزار ناسا برای انجام آزمایش های علمی توسط فرودگر به سطح ماه فرستاده شود و بررسی دقیق تری از وضعیت این سیاره صورت گیرد تا مقدمات لازم برای فرود انسان روی سطح ماه فراهم گردد.


لیست شركت هایی كه در نوامبر سال ۲۰۱۸ انتخاب شدند، نام شركت هایی مانند "استروبوتیك تكنولوژی"(Astrobotic Technology)، "دیپ اسپیس سیستمز"(Deep Space Systems)، "دراپر" (Draper)، "فایرفلای ایرواسپیس" (FireflyAerospace)، "اینتویتیو ماشینز"(Intuitive Machines)، "لاكهید مارتین"(Lockheed Martin)، "ماستن اسپیس سیستمز"(Masten Space Systems)، "مون اكسپرس"(Moon Express) و "اربیت بیاند"(OrbitBeyond) به چشم می خورد.
ناسا می خواهد با این شركت ها و هر شركت جدید دیگری كه بعد از این فراخوان به لیست اضافه شود، همكاری كند تا فرودگرهای قمری در اندازه كوچك و متوسط را به ماه بفرستد.
ناسا درانتها ماه مه اعلام نمود كه بیشتر از ۲۵۰ میلیون دلار را به قراردادهای مربوط به این ماموریت مختص كرده است. سه شركتی كه در ابتدا از میان این ۹ شركت انتخاب شدند، استروبوتیك، اینتویتیو ماشینز و اربیت بیاند بودند. اربیت بیاند روز گذشته اعلام نمود كه به خاطر مشكلات داخلی شركت نمی تواند از عهده این قرارداد بر آید و ناچار است از ادامه همكاری منصرف شود.
ناسا باور دارد كه این شركای تجاری می توانند با روشی بی سابقه به پیشبرد دانش انسان در مورد ماه كمك كنند. این شركت ها با فراهم كردن فرصت های بیشتر می توانند توانایی انسان را جهت بررسی بیشتر و بهتر ماه بالا برند.
منبع:

1398/05/10
00:53:21
5.0 / 5
4469
تگهای خبر: آزمایش , آینده , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گوپا