معاون رئیس جمهور:

حوزه دانش بنیان در كشور بیشتر از ۳۰۰ هزار شغل به وجود آورده است

حوزه دانش بنیان در كشور بیشتر از ۳۰۰ هزار شغل به وجود آورده است

به گزارش گوپا معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: حوزه دانش بنیان در كشور بیشتر از 300 هزار شغل به وجود آورده كه عمده فعالان و شاغلان در این بخش، فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.به گزارش گوپا به نقل از مهر، سورنا ستاری قبل از ظهر شنبه در جریان بازدید از چند شركت دانش بنیان در استان مركزی، در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه دانش بنیان شاهد بهبود شرایط در كشور هستیم و خیلی از این شركت ها با وجود تحریم ها، شرایط بهتری را نسبت به سال های قبل دارند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اضافه كرد: در حوزه این شركت ها، تولید محصولات خاصی كه مقابله با شرایط تحریمی را دارند و تولید آنها در داخل اهمیت دارد دنبال می شود و در این رابطه رقابت مطلوبی بین شركت ها به وجود آمده است.
ستاری بیان كرد: عمده شركت های دانش بنیانی كه امسال از آنها بازدید شده وضعیت بهتری را دارند و خیلی از این شركت ها الان به مرحله بلوغ رسید اند و در این زمینه از معافیت های مالیاتی و گمركی و تسهیلات كم بهره استفاده می نمایند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اشاره كرد: هم اكنون ۴۵۰۰ شركت دانش بنیان در كشور در حال فعالیت هستند و میزان فروش این شركت ها به ۹۰ هزار میلیارد تومان رسیده و بیشتر از ۳۰۰ هزار شغل به صورت مستقیم در كشور به وجود آورده اند.
وی اشاره كرد: عمده فعالان و شاغلان در حوزه شركت های دانش بنیان در كشور، فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند و امیدواریم تعداد این شركت ها و درآمدزایی آنها تا آخر سال جاری، بیشتر از ۳۰ درصد افزایش پیدا كند.


منبع:

1398/06/02
13:42:21
5.0 / 5
4670
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
گوپا