اپل به فكر اشیای گم شده كاربران است

اپل به فكر اشیای گم شده كاربران است

گوپا: اگر بطور دائم در حال گم گردن كلیدهای خود می باشید نگران نباشید چونكه اپل در برنامه ˮFind Myˮ خود برای این مشكل كاربران چاره جدیدی پیدا كرده است.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، سرانجام اپل می تواند اشیا گم شده كاربران را به آنها بازگرداند. تصاویر فاش شده از خاصیت جدید برنامه "Find My" آیفون نشان داده است كه افراد می توانند با خاصیت جدید "اپل تگ" كه بتازگی به این برنامه افزوده شده، اشیا گم شده را پیدا كند.
شایعات از آن حكایت می كند كه "سیستم برچسب ردیابی"(tracking tag system) این برنامه از یك برچسب كوچك و گرد با آرم اپل در مركز برای ردیابی اشیا گم شده كاربران استفاده می نماید.
تصاویر مذكور توسط سایت "MacRumors" منتشر گردید كه نشان داده است خاصیت جدید قسمتی از برنامه جدید "Find My" آیفون در سیستم عامل iOS ۱۳ است.
سایت "MacRumors" در این زمینه اظهار داشت: این برچسب ها در برنامه جدید Find My در iOS ۱۳ با خاصیت برنامه های قبلی Find My iPhone و Find My Friends در اپل یكی شده است. بااینكه این آیتم در نسخه بتای عمومی iOS ۱۳ موجود نیست اما در ساختار داخلی برنامه Find My یك تب برای ردیابی محل وسایل شخصی است كه در آن نوشته شده است مكان وسایل روزمره خودرا بدانید.
سایت"MacRumors" همین طور اشاره كرد كه آنها می توانند برچسب ها را با كدی به نام "B۳۸۹" تایید كنند. در این برنامه كاربران می توانند وسایل روزمره خودرا با رمز "B۳۸۹" برچسب گذاری كرده تا آنها را هیچ گاه گم نكنند.
همچنین گفته می شود كه خاصیت های دیگری نیز برای كمك به یافتن موارد گمشده وجود دارد. یكی از این خاصیت ها "مكان های امن"(Safe Locations) است كه به كاربران امكان می دهد مكان شی مورد نظر خودرا با دوستان و خانواده به اشتراك گذارند و اگر نتوانند شی را پیدا كنند "حالت فراموش شده" فعال می شود.
اگر شی گم شده توسط یك كاربر دارای آیفون دیگری پیدا شود، آنها می توانند برچسب را برای یافتن صاحب آن بررسی نموده و بوسیله برنامه آگهی ارسال نمایند و آن شی را به صاحب آن بازگردانند.
این سایت علاوه بر نكات مذكور افزود ما مطمئن هستیم كه علاوه بر كد یاد شده، فناوری واقعیت افزوده نیز در پیدا كردن اشیا گم شده نقش مهمی را ایفا می كند. اپل همین طور یك "بالون قرمز سه بعدی"(۳D red balloon) را به خاصیت های این برنامه افزوده است كه به كاربران كمك می نماید تا بتوانند مكان اشیا خودرا پیدا كنند. كاربران به راحتی می توانند بسادگی چند قدم حركت كنند و سپس آیفون خودرا به سمت بالا و پایین حركت دهند تا نماد بالون پدیدار شود. كارشناسان اعتقاد دارند كه این برچسب ها دارای باتری قابل جابجایی هستند.
منبع:

1398/06/30
15:39:19
5.0 / 5
4151
تگهای خبر: ساخت , سایت , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
گوپا