سیستم لنفاوی در رویش مو تأثیر دارد

سیستم لنفاوی در رویش مو تأثیر دارد

به گزارش گوپا محققان اخیرا دریافته اند كه سیستم لنفاوی بدن ما یك نقش اساسی در رویش مجدد موها دارد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از مدیكال اكسپرس، پوست انسان یك قابلیت ویژه دارد كه می تواند از نو تولید شود. در سراسر موهای ما ذخیره های كوچكی از سلول های بنیادی وجود دارد كه در محیط های كوچكی به نام "كنام سلول های بنیادی" قرار دارند و سبب می شود روند ترمیم بافت محفوظ شود.
از جهتی ایجاد بافت بیش از اندازه سبب ایجاد سرطان می شود و میزان كم بافت در بدن هم پیری را تسریع می كند.
تاكنون دانشمندان از این امر مطمئن نبوده اند كه خود سلول های بنیادی می توانند سلول های بنیادی دیگری را بسازند تا پوست جدیدی را تشكیل دهند.
اما تحقیقات جدیدی كه توسط "الین فاچ" انجام شده نشان داده است كه سلول های بنیادی می توانند در بازسازی بافت در بدن تأثیر بگذارند.
این تحقیق یك ابزار برای هماهنگی مولكولی شناسایی كرده كه توسط سلول های بنیادی برای سیگنال دهی در سراسر كنام سلول های بنیادی استفاده می شود.
كنام سلول های بنیادی به ریزمحیطی گفته می شود كه در آن سلول های بنیادی قرار دارد.
طی رشد و نمو سلول های بنیادی، شاخص های كنام مختلف با آنها در تماس است كه سبب تقسیم سلولی و رشد و نمو جنینی می شود.
محققان همینطور یك مولفه جدید از كنام ها را كشف كرده اند كه یك نوع ویژه از مویرگ های لنفاوی است و سلول های ایمنی و مایعات و سموم را از بافت منتقل می كند.
این مویرگ ها یك شبكه را در محدوده كنام سلول بنیادی در هر فولیكول مو می سازند. در نتیجه تمام این كنام ها به هم متصل می شوند.
محققان پروژه با شفاف كردن كامل پوست، این شبكه از لوله ها را آشكار ساختند.
سلول های بنیادی فولیكول مو، رفتار مویرگ های لنفاوی را كنترل می كنند و آنها را قادر می سازند تركیب مایعات و سلول ها در اطراف محل بازسازی بافت را كنترل كنند.
دخالت سیستم لنفاوی در این فرایند یك مفهوم جدید است و سبب می شود روش های جدیدی بر موقعیت های مربوط به لنف برای محققان ایجاد شود كه از میان آنها می توان به بهبود ترمیم زخم و ریزش مو اشاره نمود.1398/08/12
15:06:49
5.0 / 5
4298
تگهای خبر: پوست , تحقیق , تولید , دانشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
گوپا