به سفارش بزرگترین تولیدكننده ماشین آلات كشاورزی در جهان صورت می گیرد

توسعه پهپاد سمپاشی هوایی مزارع بعلاوه فیلم

توسعه پهپاد سمپاشی هوایی مزارع بعلاوه فیلم

گوپا: شركت صنایع سنگین آمریكایی ˮجان دیرˮ(John Deere) بتازگی با یك استارت آپ آلمانی به منظور توسعه یك پهپاد سم پاشی هوایی همكاری كرده است.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا، شركت آمریكایی "جان دیر" به منظور توسعه یك پهپاد سم پاشی با استارت آپ آلمانی "ولوكوپتر"(Volocopter) همكاری كرده است.
قرارداد توسعه یك پهپاد سم پاشی هوایی هفته گذشته بین این دو شركت انعقاد شد.
شركت جان دیر بعد از انعقاد این قرارداد اعلام نمود به منظور توسعه یك سیستم سمپاشی هوایی به نام "ولودرون"(VoloDrone) با استارت آپ ولوكوپتر همكاری كرده است. جان دیر بزرگترین تولیدكننده ماشین آلات كشاورزی در جهان می باشد. كاربرد هوایی یا سم پاشی هوایی شامل سمپاشی محصولات كشاورزی توسط هواپیما كشاورزی است. پهپاد"ولودرون"می تواند مناطق بزرگی را خصوصاً در شرایط دشوار عملیاتی سمپاشی كند.
این دو شركت در یك بیانه مطبوعاتی گفتند: پهپادهای بزرگ نه تنها در زمینه لجستیك بلكه در حمل و نقل مسافر نیز اهمیت زیادی دارند. شركت جان دیر می خواهد از پهپاد یاد شده برای محافظت از محصولات زراعی، كاشت بذر یا كنترل یخ زدگی استفاده كنند.
پهپاد مذكور مجهز به ۱۸ چرخانه یا روتور خواهد بود و قطر كلی آن ۹.۲ متر است و شامل یك درایو كاملاً برقی است كه از باتری های لیتیوم یونی قابل تعویض قدرت می گیرد. چرخانه یا روتور به بخش چرخنده یك دستگاه یا ماشین می گویند. با هر شارژ این پهپاد می توان تا ۳۰ دقیقه از آن بهره برد.
علاوه بر نكات مذكور، این پهپاد مجهز به یك "سیستم بارگذاری حمل بار استاندارد"(standardized payload attachment system) است كه این مساله آنرا قادر می سازد تا بتوان دستگاه های مختلفی را روی اسكلت آن وصل كرد. بنابر گزارش ها آزمایش پرواز پهپاد مذكور تا سه ماه آینده صورت خواهد گرفت.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1398/08/21
14:47:00
5.0 / 5
3968
تگهای خبر: آزمایش , آینده , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گوپا