رئیس دیوان محاسبات :

نظارت بیشتر بر اجرای قانون استفاده از ساخت داخل

نظارت بیشتر بر اجرای قانون استفاده از ساخت داخل

گوپا: رئیس دیوان محاسبات كل كشور از نظارت بیشتر بر اجرای قانون استفاده از توان داخل آگاهی داد.به گزارش گوپا به نقل از صندوق نواوری و شكوفایی، دكتر عادل آذر در حاشیه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای قاچاق كالا و ارز در صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: در بازدید كوتاهی كه از نمایشگاه تكنولوژی های جدید مبارزه با قاچاق كالا و ارز داشتم با قابلیت ها و نرم افزارهایی آشنا شدم كه نشان از قابلیت و توان بسیار گسترده و باارزش جوانان و دانش آموختگان دانشگاه های كشور داشت، اما نكته مهم در این حوزه توجه بیشتر مسئولان به دستاوردهای این جوانان است.
وی اضافه كرد: باید تلاش نماییم تا دستگاه های دولتی متقاضی تجهیزات و فناوری در رقابت بین كالاهای خارجی و ساخت داخل نسبت به فناوری هایی كه ریشه در خاك ایران دارند توجه ویژه ای داشته باشند و از توان و استعدادهای جوانان و دانشمندان ایرانی استفاده كنند.
عادل آذر به گلایه بعضی از شركت های دانش بنیان حاضر در نمایشگاه درباره بازار محصولات خود اشاره نمود و اظهار داشت: برخی از شركت ها گلایه داشتند كه تجهیزات و توانمندی بسیاری توسط شركت های دانش بنیان در كشور به وجود آمده است اما چون متقاضی استفاده و تولید انبوه برای آنها وجود ندارد این محصولات به مرحله تجاری سازی نمی رسند و به طبع عرضه نیز محدود می شود. به عبارت دیگر این فناوری ها وقتی فروش قابل توجهی نداشته باشند و به تولید انبوه یا سفارش نرسند، سبب زیان برای صاحبان خود می شوند.
رئیس دیوان محاسبات كل كشور ایجاد یك فضای رقابتی منصفانه برای تولیدات ساخت داخل نسبت به نمونه های خارجی را وظیفه دستگاه های دولتی دانست و اظهار داشت: جوانان نوآور تنها می توانند از توان مالی خود برای تبدیل ایده به محصول استفاده كنند و بیشترین وظیفه حمایتی از تولیدات دانش بنیان بر عهده دولتمردان، متولیان و كارگزاران این حوزه است كه منابع خرید تجهیزاتی خودرا به سمت تولیدات شركت های دانش بنیان داخلی هدایت كنند برای اینكه مطمئن هستم كه در یك رقابت منصفانه و جوانمردانه با سطوح بین المللی، جوانان ما پیروز خواهند شد. بدین سبب ما وظیفه داریم كه از آنها حمایت نماییم.
وی بر اجرای قانون استفاده از ساخت داخل اصرار كرد و اظهار داشت: دیوان محاسبات كشور در حد یك دستگاه نظارتی وظیفه پشتیبانی از ساخت داخل را بر عهده دارد، بر همین مبنا به همراه معاونان خود مراقبت می نماییم كه خرید دستگاه ها از تولید داخل انجام شده و نسبت به اجرای درست این قانون نظارت خواهیم كرد.


منبع:

1398/09/04
15:06:58
5.0 / 5
4252
تگهای خبر: بازار , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
گوپا