وزیر ارتباطات در دیدار با دبیركل ITU:

نهادهای بین المللی نسبت به تحریم های یكجانبه واكنش نشان دهند

نهادهای بین المللی نسبت به تحریم های یكجانبه واكنش نشان دهند

به گزارش گوپا وزیر ارتباطات در دیدار با دبیركل ITU با انتقاد از تحریم های یكجانبه و غیر قانونی مقابل مردم ایران اظهار داشت: نهادهای بین المللی همچون اتحادیه جهانی نسبت به این تحریم ها واكنش نشان دهند.به گزارش گوپا به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در ادامه دیدارها و رایزنی های بین المللی خود در جریان سفر به جمهوری آذربایجان با هولین ژائو، دبیر كل ITU دیدار و درباب همكاریهای دوجانبه ایران با این اتحادیه جهانی گفتگو نمود.
وزیر ارتباطات و دبیركل ITU در این دیدار زمینه های مختلف همكاریهای دوجانبه ایران و این سازمان بین المللی را بررسی كردند.
آذری جهرمی در این دیدار با انتقاد از تحریم های یكجانبه و غیر قانونی مقابل مردم ایران اصرار كرد كه این تحریم ها بر روند سرعت توسعه فناوری در ایران می تواند تاثیر گذار باشد و لازم است كه نهادهای بین المللی همچون اتحادیه جهانی نسبت به این تحریم ها واكنش نشان دهند.
در ادامه دبیركل اتحادیه جهانی مخابرات ITU نیز با اشاره به تحریم ها مقابل جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: ایران دوستان زیادی در سطح منطقه و در جهان دارد و متاسفانه آمریكا نگاه بلندمدتی دراین زمینه ندارد.
هولین ژائو همین طور از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در اجلاس های بین المللی و كمك به توسعه دانش در حوزه ارتباطات تقدیر و تشكر كرد.
در اختتام این دیدار وزیر ارتباطات از دبیركل اتحادیه جهانی مخابرات برای دیدار از ایران دعوت كرد كه مورد پذیرش قرار گرفت و مقرر شد او اسفند ماه سفری به تهران داشته باشد.
آذری جهرمی بعد از این دیدار درباره این جلسه و مباحث مطرح شده اظهار داشت: جلسه بسیار خوبی با دبیر كل سازمان جهانی مخابرات داشتیم كه طی آن مباحثی كه بین ایران و جامعه بین المللی وجود دارد مورد بررسی قرار گرفت.
وی با اشاره به یكی از توافقات این جلسه اظهار داشت: با آمادگی كه داشتیم ایران اواخر فروردین ماه میزبان یكی از كارگروهای علمی استانداردسازی مقررات مخابراتی در حوزه ۵G كارگروه چهار و پنج در ایران خواهد بود و با حضور فعال دانشمندان ایرانی و خارجی جلسه ای را برگزار خواهیم كرد.
وزیر ارتباطات افزود: توسعه همكاری ها با افغانستان به خصوص توسعه همكاریهای علمی با این كشور از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.
وی اشاره كرد: دبیر كل ITU درخواست داشت كه ما مساعدت هایی را برای توسعه دانش ارتباطات و فناوری اطلاعات بوسیله تربیت دانشجو در افغانستان داشته باشیم كه ما دراین زمینه اعلام آمادگی كردیم و بنا شد كه ایشان نیز با وزیر افغانستان گفت و گویی داشته باشد و ما برای مذاكره و توسعه همكاری ها میزبان وزیر افغانستان در ایران باشیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره كرد: طبیعتا یكی از كارهایی كه دبیر كل دبیر كل ITU در حوزه هماهنگی های خود انجام می دهد، همگن سازی توسعه دانش در كشورهای مختلف است كه درخواست ایشان این بود كه ما نگاه ویژه ای برای آموزش در حوزه فناوری در افغانستان داشته باشیم كه البته سیاست ما در كشور هم بوده است.
آذری جهرمی اظهار داشت: بحثی هم در ارتباط با آینده تكنولوژی ۵G در كشورهای مختلف شد كه این تكنولوژی در حال پیشرفت است و مسیری كه ما در ایران هم انتخاب نموده ایم با جدیت بیشتری ادامه پیدا خواهدنمود و امیدوارم كه ثمرات این مذاكرات برای كشور و مردم سودمند باشد.


منبع:

1398/09/15
14:08:41
5.0 / 5
4282
تگهای خبر: آینده , تكنولوژی , دانشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
گوپا