اپل اختراع پزشك آمریكایی را دزدیده است؟

اپل اختراع پزشك آمریكایی را دزدیده است؟

به گزارش گوپا یك پزشك آمریكایی با ادعای اینكه شركت اپل از اختراع وی در نظارت بر ضربان قلب تعبیه شده در ساعت های هوشمند اپل معروف به ˮاپل واچˮ استفاده كرده، از این شركت شكایت كرده است.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، فناوری نظارت بر ضربان قلب موجود در "اپل واچ" امكان دارد برای مطالعات علمی و حتی نجات جان افراد مفید باشد، كمااینكه بوده است، اما یك پزشك آمریكایی اعتقاد دارد كه این یك سرقت علمی هم بوده است.
یك پزشك نیویوركی شركت اپل را به سرقت اختراع خود در زمینه نظارت بر ضربان قلب متهم كرده است و ادعا می كند كه اپل از روش ابداعی وی برای رصد ضربان قلب افراد در ساعت های هوشمند خود بهره برده است.
این پزشك متخصص قلب و عروق دانشگاه نیویورك به نام دكتر "جوزف ویزل"(Joseph Wiesel) از اپل به افترا سرقت یك روش اختراع شده توسط وی برای تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی شكایت كرده است.
وی ادعا می كند كه جزئیات اختراع خویش را در سپتامبر سال 2017 با اپل به اشتراك گذاشته است، اما این شركت از مذاكره با حسن نیت امتناع ورزیده و چاره ای برای وی جز شكایت نگذاشته است.
این پزشك امیدوار است كه اپل از استفاده از این روش وی بدون پرداخت حق الزحمه وی دست بردارد.
خبرنگاران طبق معمول به سراغ اپل رفته اند تا اظهارنظر این شركت در مورد این مورد را جویا شوند، اما این شركت به صورت معمول در مورد دادخواست های این چنینی اظهارنظر نمی كند.
اپل با این گونه دعاوی در مورد حق ثبت اختراع غریبه نیست، باآنكه این موارد اغلب به نمونه هایی ختم می شود كه یا فناوری خاصی را تولید نكرده اند و یا قصد نداشته اند آنرا به یك محصول واقعی تبدیل كنند. اما این مورد متفاوت می باشد، چون كه "ویزل" به وضوح مخترع این روش است. با این وجود احیانا با یك دعوای حقوقی دشوار در مقابل اپل در دادگاه روبرو شود. او باید نشان دهد كه روش اپل كاملاً مشابه با اختراع وی است و نمونه ای با شباهت اندك به آن نیست.1398/10/09
13:59:51
5.0 / 5
4270
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گوپا