هوش مصنوعی متون قدیمی ویكی پدیا را بازنویسی می كند

هوش مصنوعی متون قدیمی ویكی پدیا را بازنویسی می كند

به گزارش گوپا محققان یك سیستم ˮهوش مصنوعیˮ ساخته اند كه می تواند به صورت خودكار متون قدیمی در ویكی پدیا را بازنویسی كند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، این سیستم كه ساخت پژوهشگران دانشگاه "ام آی تی" است، بطور خودكار جملات قدیمی و منسوخ در ویكی پدیا را بازنویسی می كند.
از آنجائیكه كاربران گوناگونی متون مورد نظر را خودرا به ویكی پدیا وارد می كنند، سیستم هوش مصنوعی ساخت پژوهشگران "ام آی تی"، لحن انسانی متن را حفظ می نماید. بطوریكه با خواندن متن بروزرسانی شده، ناهماهنگی در متن به وجود نمی آید.
این سیستم كه مبتنی بر "یادگیری ماشین" است، به نحوی آموزش دیده شده كه می تواند تفاوت میان جملات یك مقاله در ویكی پدیا با جملاتی كه مدعی شده بروزرسانی شده اند را درك كند.
"یادگیری ماشین" یكی از شاخه های وسیع و پركاربرد هوش مصنوعی است كه به تنظیم و اكتشاف شیوه ها و الگوریتم هایی می پردازد كه برمبنای آنها كامپیوتر ها و سامانه ها توانایی یادگیری پیدا می كنند.
اگر سیستم مذكور تناقضی میان این دو جمله پیدا كند، كلماتی كه باید همچون حذف شوند و كلماتی كه باید باقی بمانند را شناسایی می كند.
بعد از آن، یك چهارچوب رمزگذار- رمزگشا تصمیم می گیرد كه چگونه جملات ویكی پدیا را بازنویسی كند.
همچنین، این سیستم هوش مصنوعی می تواند برای تكمیل مجموعه داده ها استفاده گردد. بدین سان دقت و صحت متون در ویكی پدیا هم افزایش می یابد.
هنوز این سیستم آماده استفاده نیست و اگر پژوهشگران آنرا اصلاح كنند، ممكنست برای ایجاد ویرایش های جزئی در ویكی پدیا، مقاله های خبری و یا سایر اسناد مفید باشد.1398/11/25
14:29:15
5.0 / 5
4294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
گوپا