دو برابر شدن میزان حملات منع سرویس در سه ماهه چهارم 2019

دو برابر شدن میزان حملات منع سرویس در سه ماهه چهارم 2019

به گزارش گوپا میزان حملات معروف به منع سرویس یا محروم سازی از سرویس در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر شده است.به گزارش گوپا به نقل از آسین ایج، بررسی های مؤسسه امنیتی كاسپراسكای نشان داده است ابزار امنیتی مختلف این شركت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ تا ۵۶ درصد بیشتر برای بلوكه كردن حملات مختلف به كار گرفته شده اند.
از مجموع حملات منع سرویس حدود ۲۸ درصد از این حملات در آخر هفته ها رخ داده اند و یكشنبه ها محبوب ترین روز برای انجام حملات مورد اشاره بوده است.
همچنین در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ تعداد حملات پردامنه و گسترده منع سرویس هم افزایش یافته و بعضی از بزرگترین آنها بر ضد سازمان ها و نهادهای مالی در آفریقای جنوبی، سنگاپور و كشورهای اسكاندیناوی رخ داده است. برخی احزاب سیاسی هم هدف این حملات قرار گرفته اند كه همچون آنها می توان به حزب كارگر انگلیس و كامپیوتر های سرور در واتیكان اشاره نمود.
یكی از مهم ترین روش های حملات منع سرویس، شامل اشباع سیستم هدف با ارسال انبوهی از درخواست های ارتباط خارجی است به صورتی كه ماشین هدف، نمی تواند به ترافیك دریافتی پاسخ دهد یا پاسخ ها با سرعت كم داده می شوند یا در دسترس نیستند. چنین حملاتی منجر به سربارشدن زیاد سرور می شوند. حمله DOS كامپیوتر هدف را وادار به راه اندازی مجدد یا مصرف منابع اش می كند، ازاین رو نمی تواند به درخواست های مورد نظرش پاسخ دهد.

1398/12/05
21:50:30
5.0 / 5
4303
تگهای خبر: سیستم , شركت , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
گوپا