نابودی سلول های سرطانی با مسدودكردن مسیر دفع زباله آنها

نابودی سلول های سرطانی با مسدودكردن مسیر دفع زباله آنها

به گزارش گوپا محققان كره جنوبی با آبستن كردن ذراتی بسیار كوچك از آنها برای مسدود كردن مسیر دفع زباله سلول های سرطانی استفاده می نمایند كه نتیجه این امر نابودی سلول های مذكور است.به گزارش گوپا به نقل از نیواطلس، سلول های سرطانی برای تداوم حیات و زنده ماندن احتیاج به دفع زباله ها و زائدات خود دارند كه این كار از راه واحدهای دفع زباله سلول های سرطانی معروف به لیزوزومها صورت می گیرد. این واحدها در سلول های سرطانی بر خلاف سلول های سالم و غیرسرطانی بسیار صدمه پذیر هستند.
از همین رو محققان كره ای برای نابود كردن سلول های سرطانی به فكر مسدود كردن لیزوزومها افتاده اند تا مسیر دفع زباله این سلول ها مسدود شود و در نتیجه آنها از كار افتاده و نابود شوند. برای مسدود كردن لیزوزومها از نانوذرات به دقت آبستن شده استفاده می شود و با ارسال این نانوذرات به سمت این بخش از سلول های سرطانی امكان دفع زباله آنها از بین می رود.
لیزوزومها مملو از آنزیم ها و اسیدهایی هستند كه روند خروج ضایعات سلول های سرطانی را تسهیل می كنند. اما آنها می توانند باعث شكل گیری آلزایمر در افراد هم بشوند و بنابراین مقابله با آنها مانع از تشكیل برخی پروتئین های سمی در مغز و ابتلای افراد به آلزایمر هم می شود. تحقیقات برای تكمیل این روش درمانی در كره جنوبی كماكان ادامه دارد.

1398/12/27
20:02:38
5.0 / 5
3630
تگهای خبر: تحقیق , محققان , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
گوپا