دانشمندان آمریكایی ابداع كردند

ابزاری كه می تواند عفونت ناشی از كروناویروس را تشخیص دهد

ابزاری كه می تواند عفونت ناشی از كروناویروس را تشخیص دهد

به گزارش گوپا پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود، ابزاری ابداع نموده اند كه می تواند عفونت های ناشی از كروناویروس را تشخیص دهد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از مدیكال اكسپرس، پژوهشگران "دانشكده پزشكی دانشگاه هاروارد" (HMS) و "بیمارستان بریگام و زنان" (BWH)، ابزاری را كه برای تشخیص پادتن به كار می رود، به روزرسانی كرده اند تا با كمك آن به بررسی عواقب مبتلا شدن به كروناویروس بپردازند.
این ابزار معروف به "ویراسكن" (VirScan) می تواند پادتن هایی را در خون شناسایی كند كه عفونت ناشی از ویروس ها و باكتری ها را نشان می دهند. ویراسكن، در سال ۲۰۱۵ توسط "استفان الج" (Stephen Elledge)، استاد پزشكی و ژنتیك دانشگاه هاروارد و دو دانشجوی مقطع دكتری این دانشگاه ابداع شدـ
از آنجائیكه ساخته شدن پادتن ها در بدن، بین پنج تا ۱۰ روز زمان می برد، الج تصریح كرد كه ویراسكن نمی تواند عفونت عامل "سارس" (SARS) و "كووید-۱۹" (COVID-19) را در زمان واقعی تشخیص دهد.
هدف از به كار بردن این ابزار، تحلیل نمونه های خون افرادی است كه از عفونت نجات پیدا می كنند تا پژوهشگران بدین وسیله بتوانند به نحوه اثرگذاری ویروس بر سیستم ایمنی و شیوع بیماری پی ببرند.
این پروژه می تواند با عرضه نتایج كارآمد، به بررسی عفونت و نمونه های خون كمك نماید. شاید نتایج این پژوهش بتوانند به بررسی بهتر عفونت و شناسایی بیمارانی كه هنوز بیماری آنها تشخیص داده نشده كمك كنند.
الج اظهار داشت: باآنكه شرایط هم اكنون، بسیار پیچیده است اما شاید به كار گرفتن روش های جدید بتواند به حل كردن یكی از مهم ترین مشكلات مربوط به سلامتی انسان كمك نماید.
منبع:

1399/01/08
14:22:21
5.0 / 5
3085
تگهای خبر: باكتری , دانشگاه , ساخت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گوپا