روایت این روزهای نخستین فرد جهان كه واكسن كرونا ویروس را دریافت كرد

روایت این روزهای نخستین فرد جهان كه واكسن كرونا ویروس را دریافت كرد

گوپا روایت این روزهای نخستین فرد جهان كه واكسن كرونا ویروس را دریافت كرد


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از نیویورك پست، در حال حاضر رقابت برای ساخت واكسن قطعی برای "كروناویروس" همچنان ادامه دارد.
"جنیفر هالر"(Jennifer Haller) یك مادر ۴۴ ساله آمریكایی ساكن سیاتل است كه صاحب دو فرزند است و بعنوان نخستین فرد سالم، داوطلب دریافت واكسن كروناویروس در آزمایش بالینی شد.
وی دریافت این واكسن را با واكسن معمولی "آنفلوآنزا" مقایسه كرد، ولی اذعان كرد داوطلب شدن برای این آزمایش با خطرهای بسیار زیادی همراه بوده است.
"جنیفر هالر" كه مدیر اجرایی یك شركت فناوری است، به تازگی در مصاحبه ای اظهار نمود: حتی در زمان دریافت واكسن ما احساس می كردیم كه كمكی از دستمان برنمی آید.


وی افزود: من نمی توانستم برای توقف شیوع این بیماری فراگیر در سطح جهان كاری انجام دهم. ولی آزمایش واكسن روی بدن خویش را بعنوان یك فرصت دیدم و با خود فكر كردم: بسیار خب، شاید بتوانم برای كمك بهبود این شرایط كاری انجام دهم.
"هالر" اظهار داشت: این آزمایش كه ماه گذشته انجام شد، به من حس كنترل بخشید. همه ما در كمك كردن به این شرایط ناتوان هستیم. ولی تزریق واكسن این حس را در من به وجود آورد كه شاید بتوانم مفید باشم.
با وجود اشتیاق "هالر" برای انجام این آزمایش، همسر، خانواده و بستگان و دوستانش از این مورد ابراز نگرانی شدید كردند، چون كه وی برای تایید شدن برای دریافت واكسن، آزمایشات گوناگونی انجام داد.
این خانواده پیش از این هم داوطلب انجام آزمایشات پزشكی بوده اند. "هالر" و همسرش زمانی كه پسرشان نوزاد بود، وی را برای انجام برخی مطالعات پزشكی داوطلب كردند. ولی باید گفت این دفعه كاملا متفاوت می باشد.


چون كه امكان دارد "هالر" و دیگر داوطلبان دریافت واكسن، نسبت به مبتلا شدن به بیماری "كووید-۱۹" بسیار صدمه پذیرتر شوند.
"جنیفر هالر" برای آرامش خانوده اش اظهار داشت كه از این واكسن كه "mRNA-1273" نام دارد، كروناویروس نخواهد گرفت؛ چونكه آزمایشات واكسن روی حیوان ها مثمر ثمر بوده است. ولی نگرانی خانواده وی ادامه داشت، چونكه این برای نخستین بار بود كه این واكسن روی انسان آزمایش می شد.
در این آزمایش بالینی كه توسط موسسه تحقیقات سلامتی "كایزر پرماننت"( Kaiser Permanente) در سیاتل انجام شد، داوطلبان دو دوز از واكسن "mRNA-1273" كه ساخت شركت "مدرنا" است را با اختلاف ۲۸ روز دریافت می كنند و بعد از آن یك سال تحت نظارت قرار می گیرند.
"جنیفر هالر" اضافه كرد: با انجام این آزمایش خطر بسیار زیادی در كمین من بود، ولی من فرد مثبت نگری هستم و فواید این آزمایش در ذهن من بسیار بیشتر از خطرات آن است.
وی در تاریخ ۱۶ مارس متوجه شد كه نخستین فرد جهان است كه واكسن كروناویروس را دریافت می كند. بعد از آن "جنیفر هالر" شهرت جهانی یافت. وی در اینباره اظهار داشت: هنگامی كه متوجه شدم "دونالد ترامپ" هم راجع به این آزمایش صحبت كرد، بسیار غافلگیر شدم.
دختر و پسر "هالر" كه به ترتیب ۱۳ و ۱۶ سال دارند، شهرت جهانی مادر خویش را هیجان انگیز عنوان كرده اند.


"جنیفر هالر" راجع به احساسش بعد از دریافت واكسن هم افزود: یك روز بعد از دریافت واكسن كمی تب كردم. روز دوم در بازویم كه واكسن به آن تزریق شده بود، احساس درد شدید داشتم، ولی بعد از آن همه چیز مانند دریافت واكسن آنفلوآنزا آسان بود.
مقرر است "جنیفر هالر" و دیگر داوطلبان دریافت این واكسن، دوز دوم آنرا هفته بعد دریافت نمایند و تا بهار ۲۰۲۱ میلادی تحت نظر قرار بگیرند.1399/01/26
20:05:57
5.0 / 5
2836
تگهای خبر: آزمایش , تحقیق , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
گوپا