توسعه فناوری تولید ضدعفونی كننده نانویی در كشور

توسعه فناوری تولید ضدعفونی كننده نانویی در كشور

به گزارش گوپا یك شركت  ایرانی برای پاسخ به نیاز موجود در كشور در حوزه مواد ضدعفونی كننده، فناوری تولید ضدعفونی كننده حاوی كلوئید نانوذرات نقره بر پایه اتیلن گلیكول را توسعه داده است.به گزارش گوپا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، سیدمحمد کاظم زاده باغبانانی مدیر یک شرکت نوپا اظهار داشت: با شیوع کرونا و افزایش احتیاج به مواد ضدعفونی کننده، این شرکت فرایند تجاری سازی خویش را تسریع کرده تا بتواند ضدعفونی کننده حاوی کلوئید نانوذرات نقره بر پایه اتیلن گلیکول را به بازار عرضه نماید.
باغبانانی اظهار داشت: راه اندازی کارخانه مربوط به تولید این ضدعفونی کننده در شهرستان مینودشت استان گلستان به پایان رسیده و بزودی خط تولیدی با ظرفیت ۱۰ هزار لیتر در روز کار خویش را آغاز خواهد نمود. البته ظرفیت اسمی این خط تولید ۲۰ هزار لیتر در روز است اما هم اکنون محدودیت ظروف بسته بندی داریم و با رفع این محدودیت، ظرفیت تولید افزایش خواهد یافت.
وی افزود: میزان فعالیت باکتری کشی این محصول مطابق با استاندارد ملی ضدعفونی کننده ها و گندزداهای شیمیایی-آزمون سوسپانسیون کمی برای ارزیابی فعالیت باکتری کشی ضدعفونی کننده ها و گندزداهای شیمیایی مورد استفاده در مکان های پزشکی به شماره ISIRI ۱۰۵۰۴ مورد ارزیابی قرار گرفته و نتایج قابل قبولی به دست آمده است.
باغبانانی درباره مزیت این ضدعفونی کننده اظهار داشت: بیشتر ضدعفونی کننده های تولید در کشور برپایه الکل است که الکل می تواند عوارضی برای برخی افراد به دنبال داشته باشد. اما ضدعفونی کننده های حاوی نانوذرات نقره برپایه آب بوده و حساسیت های مربوط به الکل را ندارند. همینطور با انتشار کرونا محدودیت هایی در تهیه الکل به وجود آمد که این مورد در مورد تولید ضدعفونی کننده های حاوی نانوذرات نقره وجود ندارد.»
وی درباره نگهداری محلول های ضدعفونی کننده نقره عنوان کرد: از انجایی که تابش پرتوفرابنفش باعث تغییر ساختار نانوذرات نقره می شود، بهتر است این ضدعفونی کننده از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه داشته شوند تا اثربخشی خویش را حفظ کنند.


1399/02/06
14:26:58
5.0 / 5
2692
تگهای خبر: بازار , باكتری , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
گوپا