تجمیع پادتن های نجات یافتگان از كووید-۱۹ برای توسعه درمانی جدید

تجمیع پادتن های نجات یافتگان از كووید-۱۹ برای توسعه درمانی جدید

به گزارش گوپا پزشكان به دنبال تجمیع و تركیب آنتی بادی ها یا پادتن های بازماندگان و نجات یافتگان از كروناویروس جدید هستند تا یك درمان جدید ایجاد كنند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، پزشکان و محققان متخصص داروسازی از موسسه تحقیقاتی "مونت سینای" و شرکت داروسازی "سورنتو" در حال همکاری هستند تا پادتن های محافظی که از بدن نجات یافتگان از کروناویروس جدید گرفته شده است را تجمیع کنند و یک درمان جدید را به تولید انبوه برسانند.
اگر همه چیز به خوبی پیش برود، این "معجون دارویی" می تواند تا آخر سال جاری در دسترس عموم قرار گیرد.
جهان برای جلوگیری از بیماری کووید-۱۹ احتیاج به یک درمان پیشگیرانه دارد و پزشکان از هزاران نفر از بازماندگان این بیماری بهره برده اند تا پادتن های سیستم ایمنی بدن آنها را جمع کنند و بدین ترتیب تعداد بی شماری از افراد آلوده به بیماری COVID-۱۹ را نجات دهند.
"اریک لیوم" معاون اجرایی و مدیر ارشد تجاری "مونت سینای" اظهار داشت: ما با شرکای داروسازی و بیوتکنولوژی مانند "سورنتو" کار می نماییم تا روش های درمانی لازم را فراهم نماییم. ما مشتاقانه منتظر پیشبرد و توسعه یک معجون از پادتن های موثر هستیم.
هنگامی که این معجون به یک فرد هنوز آلوده نشده داده شود، پادتن ها می توانند سیستم ایمنی بدن وی را مانند یک واکسن در مقابل کروناویروس تقویت نمایند.
"هنری جی" مدیر عامل شرکت "سورنتو" فکر می کند که این درمان امکان دارد بیماران را تا دو ماه کاملا در مقابل کروناویروس محافظت کند و احتمالاً بهتر از یک واکسن عمل خواهد نمود.
وی اظهار داشت: یک واکسن برای ایجاد ایمنی، زمان لازم دارد و همه افراد هم بخصوص افراد سالخورده و بیماران دارای نقص ایمنی به واکسن پاسخ نمی دهند. در حالیکه یک معجون از پادتن های خنثی کننده نیاز بیمار را برای پاسخ به واکسن برطرف می کند و به هنگام تزریق، مصونیت فوری می دهد.
محققان می گویند این درمان تا آخر سال جاری میلادی می تواند در دسترس عموم قرار گیرد.
محققان شرکت "سورنتو" با همکاری محققان موسسه "مونت سینای" به ۱۵ هزار نمونه خون بیماران بهبود یافته از کووید-۱۹ دسترسی خواهند یافت و به دنبال شناسایی پادتن ها با بیشترین توانایی برای تقویت سیستم ایمنی در مقابل کروناویروس و تجمیع آنها هستند.
"جی" اظهار داشت: اعتقاد ما بر این است که با بازگشایی کسب و کارها، شاهد بروز شعله هایی از شیوع منطقه ای و گسترش کروناویروس خواهیم بود. متأسفانه جهش های کروناویروس بخشی از معادله هستند و می توانند با گذشت زمان درمان ها را بی اثر کنند.
پیشبینی می شود آزمایش های بالینی این درمان جدید روی بیماران آلوده و افراد سالم طی ماه های آتی آغاز شود و محققان با عنایت به نتایج قابل قبول آزمایشگاهی می گویند که این درمان می تواند آزمایش تجربی خویش را تا ماه سپتامبر آغاز کند و به سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) برای تأیید تحویل داده شود و این "معجون دارویی" تا آخر سال در دسترس قرار گیرد.
"جی" اضافه کرد: پیشبینی می نماییم تا آخر ماه مه پادتن ها را شناسایی کرده و آنها را برای آزمایش بالینی در اواسط ماه ژوئیه آماده داشته باشیم.1399/02/20
21:21:45
5.0 / 5
2489
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گوپا