كوشش برای عرضه یك منبع جایگزین برای تأمین انرژی عضلات بدن

كوشش برای عرضه یك منبع جایگزین برای تأمین انرژی عضلات بدن

به گزارش گوپا پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود تلاش كردند تا یك منبع جایگزین برای تأمین انرژی عضلات بدن عرضه كنند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از ساینمگ، "یک شیمیدان و یک حرکت شناس سوار اتوبوس شدند. "این جمله آغازین یک لطیفه نیست. "ند دبولد"(Ned Debold)، پژوهشگر حرکت شناسی "دانشگاه ماساچوست در امهرست"(UMass) آمریکا و "دهانداپانی ونکاتارامان"(Dhandapani Venkataraman)، شیمیدان این دانشگاه، در اتوبوس و هنگام رفتن به دانشگاه با یکدیگر صحبت کردند و علاقه خویش را به نحوه انتقال انرژی دریافتند. علاقه دبولد، انتقال انرژی در بافت عضله و مبحث مورد علاقه ونکاتارامان، انتقال انرژی در سلول های خورشیدی بود.
دبولد در مورد تلاش پژوهشگران برای یافتن یک منبع جایگزین انرژی توضیح داد که می توان از آن به جای منبع انرژی معمول بدن یعنی مولکول معروف به "آدنوزین تری فسفات" (ATP) استفاده نمود. شاید چنین منبعی بتواند فعالیت عضله را کنترل کند و به ابداع روش هایی برای درمان اسپاسم عضله بیانجامد.
دبولد اظهار داشت: بیماری هایی مانند ام اس، اسکلروز جانبی آمیوتروفیک و نارسایی مزمن قلب، ناتوان کننده هستند چونکه بدن هیچ راهی برای درمان آنها ندارد و نمی تواند آنها را کنترل کند.
ونکاتارامان اظهار داشت: روش متداول برای یافتن یک ترکیب جدید، آزمایش کردن میلیون ها ترکیب برای یافتن ترکیب مورد نظر است که به پیدا کردن سوزن در انبار کاه شباهت دارد. من به دبولد گفتم که چرا خودمان سوزن را نسازیم. همین پیشنهاد، به آغاز این پروژه ختم شد و افرادی را گردهم آورد که پیش تر هیچگاه با یکدیگر کار نکرده بودند.
این دو پژوهشگر، به کسی احتیاج داشتند که تعامل میان مولکول ها را مدلسازی کند. آنها از "جیانهان چن"(Jianhan Chen)، شیمیدان دانشگاه ماساچوست در امهرست دعوت نمودند تا با آنها همکاری کند.


چن توضیح داد: ما مدلسازی کامپیوتری انجام دادیم چونکه بررسی عملکرد مولکول هایی که ونکاتارامان تولید می کند، دشوار است. ما می توانیم از شبیه سازی کامپیوتری استفاده نماییم تا تصویر جامعی در سطح مولکولی به دست بیاوریم و تأثیر مشخص هر ترکیب را درک نماییم. این کار می تواند بینش هایی را در مورد تعاملات مولکولی ترکیبات فراهم آورد و نقشه ای برای طراحی ترکیبات جدید عرضه نماید که موثرتر عمل می کنند.
پژوهشگران، مجموعه ای از ترکیبات مصنوعی را با این روش جدید مورد بررسی قرار دادند که مانند یک منبع جایگزین برای تأمین انرژی عمل می کنند.
این پژوهش، در مجله "Biophysical Journal" به چاپ رسید.
منبع:

1399/04/25
15:08:05
5.0 / 5
2787
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
گوپا