مجوز كیت قابل حمل آزمایش كووید-۱۹ صادر شد

مجوز كیت قابل حمل آزمایش كووید-۱۹ صادر شد

به گزارش گوپا خراسان رضوی سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) مجوز اضطراری برای یك كیت تست جدید قابل حمل، به اندازه كف دست PCR كووید-۱۹ را صادر كرد و اولین دفعه است كه چنین دستگاهی در ایالات متحده مورد تایید قرار می گیرد.


به گزارش تلگراف، PCR یا واکنش زنجیره ای پلیمراز، بر مبنای تکثیر DNA یا RNA است و ابزاری سریع و دقیق به حساب می آید و در آزمایشگاه ها برای شناسایی بیماری های عفونی کاربرد دارد.
به صورت سنتی، در آزمایش PCR از دستگاهی به اندازه ماکروویو بزرگ استفاده می شود و می تواند صدها هزار دلار هزینه در بر داشته باشد و این پیشرفت، باعث افزایش ظرفیت این نوع آزمایش خواهد شد.
این کیت آزمایش که توسط یک شرکت استارتاپ پزشکی در سیلیکون ولی بنام ویسبی مدیکال (Visby Medical) ساخته شده است، شامل نمونه ای است که از راه سواب بینی گرفته می شود و سپس در کیت قرار می گیرد. این دستگاه دارای چراغ های LED است که نشان داده است آزمون در حال اجراست و بعد از اتمام اخطار می دهد.
درحالی که مجوز اضطراری فقط اجازه می دهد تا کیت در تنظیمات آزمایشگاه بالینی استفاده شود، اما این شرکت اعلام نمود: هدف این است که از این نوع کیت های برای مصارف خانگی هم استفاده گردد.
بنیان گذار و مدیرعامل ویسبی، آدام د لا زردا کار بر روی کیت های آزمایشگاهی کوچک اندازه کف دست را هفت سال پیش شروع کرد و با شیوع کووید-۱۹ این مورد، محور فعالیت قرار گرفت.
این کیت ها در دفتر مرکزی شرکت سن خوزه مونتاژ می شوند، جایی که هم اکنون، ظرفیت تولید حدود ۵۰ هزار دستگاه در ماه دارد، اما ویسبی گفته است که می خواهد این تعداد را افزایش تا هزینه را کم کند.
د لا زردا اظهار داشت که قیمت گذاری این کیت هنوز قطعی نشده است، اما می خواهد آنرا "مقرون به صرفه" عرضه نماید.
این شرکت برنده جایزه فیزیک، نوبل استیون چو و سرمایه گذار مبتکر سیلیکون ولی، جان دوئر را بعنوان سرمایه گذار در نظر گرفته و تابحال بیشتر از ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه جمع کرده است.
چو اظهار داشت: "اگر کیت جدید، با روش کنونی آزمایش PCR، که استاندارد طلایی است، بسیار متفاوت باشد واقعا می تواند همه چیز را دگرگون کند. "
" ایده اینکه شما بتوانید در عرض ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با دستگاه کوچک، پاسخی به همان اندازه قابل اعتماد یا حتی قابل اعتمادتر از آزمایش استاندارد با دستگاه بزرگ دریافت کنید، من فکر می کنم که به یک واقعیت تبدیل گشته است. "
آدام دو لا زردا اظهار داشت: "ما از تصمیم FDA هیجان زده هستیم. بحران کووید-۱۹ ثابت کرد که ما به نتایج دقیق آزمایش سریع نیاز داریم و بنابراین PCR روش صحیحی برای انجام آزمایش ویروس کرونا است. "
"ما خوشحالیم که کیت های PCR شخصی ویسبی حالا آزمایش سریع و دقیقی را برای کارکنان آزمایشگاهی که در خط مقدم مبارزه با همه گیری هستند را فراهم می کنند. "1399/07/02
10:15:39
5.0 / 5
1397
تگهای خبر: آزمایش , تولید , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
گوپا