با انرژی خورشیدی ؛

ربات هوشمند كشاورزی را متحول می كند

ربات هوشمند كشاورزی را متحول می كند

گوپا: آزمایشگاه ایكس آلفابت از سال 2018 تلاش جهت استفاده از هوش مصنوعی بمنظور ارتقای كشاورزی را شروع كرد و این فعالیت ها بالاخره با تولید یك ربات به ثمر نشسته است.به گزارش گوپا به نقل از انگجت، آلفابت روز گذشته از تکمیل طرح گروه ماینرال در آزمایشگاه ایکس آلفابت بمنظور تولید ربات هوشمند کشاورزی آگاهی داد.
نرم افزارها و سخت افزارهای متنوعی بر روی این ربات نصب شده تا ربات مورد اشاره از قابلیت های فراوانی در حوزه هوش مصنوعی، شبیه سازی، شناسایی محیط و غیره برخوردار باشد. همین طور سنسورهای متنوعی بر روی این ربات نصب شده است.
ربات تولید شده توسط آلفابت انرژی خودرا بوسیله صفحات خورشیدی تامین می کند و ضمن عبور از مزارع کشاورزی تک تک گیاهان کاشته شده را کنترل و بررسی می کند تا از سلامت و وضعیت رشد آنها باخبر شود. این کار با بهره گیری از دوربین ها و سنسورهای گوناگون صورت می گیرد.
این ربات برای افزایش دقت تصمیم ها و بررسی های خود از اطلاعات ماهواره ای، پیش بینی وضعیت آب و هوا، داده های جمع آوری شده از خاک و نرم افزار هوش مصنوعی خود بهره می گیرد. این نرم افزار هوش مصنوعی با شناسایی الگوهای مناسب رشد محصول به کشاورزان اطلاعات بیشتری در مورد روش صحیح کاشت، داشت و برداشت محصولات گوناگون می دهد.
ربات چهار چرخ مورد اشاره قادر به سمپاشی نیز هست و استفاده از آن سبب صرفه جویی در وقت و هزینه های کشاورزان می شود. استفاده از چنین ربات هایی راندمان در زمان استفاده از زمین های کشاورزی را نیز می افزاید که این امر باتوجه به تداوم گرمایش زمین و غیرقابل استفاده شدن خیلی از زمین های کشاورزی فعلی ضروری می باشد.


منبع:

1399/07/22
13:15:11
5.0 / 5
1736
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
گوپا