مغز نوزادان در چند ماه اول قادر به پردازش احساسات نیست

مغز نوزادان در چند ماه اول قادر به پردازش احساسات نیست

گوپا: یك مطالعه جدید نشان داده است كه مغز نوزادان تازه متولد شده در چند ماه اول زندگی نمی تواند احساسات را پردازش كند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، مغز یک فرد بزرگسال، یکی از پیچیده ترین اندام های بدن انسان، نه فقط در اندازه و توانایی یادگیری، بلکه به طرزی که دانشمندان انتظار آنرا نداشتند، در عملکردهای مختلف با مغز یک نوزاد متفاوت می باشد.
این مطالعه توسط تعدادی از محققان دانشگاه ایالتی "اوهایو" انجام شده و به این نتیجه رسیده است که انسان ها بعد از تولد در چند ماه ابتدای زندگی خود با توانایی اتصال احساسات به چیزها یا رویدادهایی که می بینند یا می شنوند، متولد نمی شوند و این ارتباط بعداً در مغز ایجاد می شود.
پژوهشگران می گویند این یافته ای است که واقعاً انتظار آنرا نداشته اند و فکر می کرده اند که این ارتباطات ممکنست از بدو تولد در دسترس باشد.
پژوهشگران ۴۰ اسکن مغزی fMRI بزرگسالان و ۴۰ نوزاد تازه متولد شده را که کمتر از یک هفته عمر داشتند، بررسی کردند تا تفاوت بین آنها را مقایسه کنند.
بنظر می رسد بزرگسالان ارتباط قوی تری نسبت به نوزادان به وجود آورده اند که به آنها امکان می دهد ترس را تجربه کنند یا از دیدن شخصی که دوستش دارند، احساس عشق کنند.
"سایگین" از پژوهشگران این مطالعه اظهار داشت: نوزادان این ارتباطات را طی چند ماه اول زندگی با تجربه سطح بالاتری از احساسات ایجاد می کنند.
پژوهشگران الگوهایی را که از سیگنال های مغزی دیده می شود در هنگامی که آمیگدال(بخشی از مغز که مسئول تجربه احساسات است) با قشر بینایی که اساساً پردازنده بینایی است، ارتباط برقرار کردند، بررسی کردند.
"هانسن" سرپرست این مطالعه اظهار داشت: دیدن این الگو برای هر دو منطقه بینایی و شنوایی مورد تأیید بود، برای اینکه نشان میدهد که آمیگدال بیشتر با مناطقی که محرک های پیچیده را پردازش می کنند -چیزهایی که پاسخ عاطفی را تضمین می کنند- و نه فقط به مناطقی که در نزدیکی آمیگدال هستند، متصل می شود.
این تحقیق بسیار مهم می باشد، چونکه آمیگدال نقش مهمی در خیلی از اختلالات رخ داده در اوایل زندگی مانند اوتیسم و ​​اضطراب دارد.
"سایگین" اظهار داشت: این مطالعه ممکنست ما را به اقدامات جدید تشخیصی و درمانی سوق دهد.
منبع:

1399/07/30
22:42:27
5.0 / 5
1497
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
گوپا