تولید پهپاد هوشمند برای جنگل كاری

تولید پهپاد هوشمند برای جنگل كاری

به گزارش گوپا یك شركت تجاری برای مقابله با نابودی جنگل ها، پهپادی تولید كرده كه می تواند با كاشت بذر در نقاط مختلف به رویش باردیگر درختان كمك نماید.به گزارش گوپا به نقل از انگجت، بر مبنای بررسی های سازمان ملل حدود ۴۲۰ میلیون هکتار از جنگل های جهان از سال ۱۹۹۰ به بعد به دلیل تبدیل به زمین های کشاورزی از بین رفته اند و بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ حدود ۱۰ میلیون هکتار جنگل هم به صورت سالانه نابود شده اند.
از سوی دیگر گرمایش زمین، آتش سوزی و دیگر بلایای طبیعی هم به تداوم این روند کمک کرده است. پیشبینی می شود این روند به تولید ۷۳۰ میلیارد تن دی اکسیدکربن اضافی تا آخر دهه جاری میلادی منجر شود.
برای غلبه بر این مشکل شرکت دندرا سیستمز پهپادهای خودران جدیدی را تولید کرده که مجهز به هوش مصنوعی هستند و با استفاده از الگوریتم های خود زمین و محیط اطراف را بررسی نموده و برای بذر پاشی و کاشت پوشش گیاهی جدید تصمیم می گیرند.
از این پهپادها می توان برای حمل درختچه های کوچک و مواد تغذیه ای مورد نیاز آنها و انتقال این محموله ها به منطقه درنظر گرفته شده برای جنگل کاری هم استفاده نمود. شرکت سازنده می گوید این روش یک روش سریع، کم هزینه، بهینه و با دقت بالا برای احیای جنگل ها در مناطق مختلف دنیاست.
اولین مرحله برای اجرای طرح مورد اشاره عکس برداری هوایی از نقاط اطراف است. سپس با بررسی عکس ها از راه هوش مصنوعی پهپاد برای کاشت درخت وبذرافشانی تصمیم گیری می شود. هر یک از پهپادهای این شرکت قادر به حمل ۲۲ کیلوگرم بار هم هست و سنسورهای این پهپادها می توانند تصاویری با دقت ۲ تا ۳ سانتیمتر در هر پیکسل تهیه کنند.

1399/08/06
22:36:42
5.0 / 5
1497
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
گوپا