میلیونر انگلیسی مدعی تولید الماس از CO2 شد

میلیونر انگلیسی مدعی تولید الماس از CO2 شد

گوپا میلیونر انگلیسی مدعی تولید الماس از CO2 شد


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، الماس ها بسیار زیبا هستند و معمولا برای مراسم نامزدی و عروسی ثروتمندان یکی از موارد ضروری می باشد، اما علاوه بر گران بودن، خسارات زیست محیطی و اجتماعی زیادی را نیز با خود به همراه دارد.
اما اگر راهی دیگر برای ساخت الماس بجای بیرون آوردن آن از اعماق زمین وجود داشته باشد، چه می شود؟
"دیل وینس" میلیونر و دوستدار محیط زیست انگلیسی اعلام نموده است که می خواهد الماس هایی بسازد که کاملاً از آسمان گرفته شده باشند و با بهره گیری از گاز کربن دی اکسید(CO2) الماس تولید نماید.
وی از سنگ های تولیدی خود بعنوان "اولین الماس های تأثیر صفر در جهان" یاد می کند، به این معنا که تولید آنها هیچ تاثیر بد بر محیط زیست ندارد. وی حتی ادعا می کند که با گرفتن CO2 از هوای آسمان می تواند به مقابله با آلودگی هوا نیز کمک نماید.
"وینس" اظهار داشت: ساختن الماس از آسمان و از هوایی که تنفس می نماییم، یک ایده جادویی است. این کار، کیمیاگری مدرن است. ما برای داشتن الماس، دیگر نیازی به استخراج از زمین نداریم و می توانیم از آسمان الماس استخراج نماییم.
روش "وینس" حتی توسط موسسه بین المللی گوهرشناسی معتبر شناخته شده است.
کارشناسان و دوستداران محیط زیست بطور فزاینده ای نگران استخراج الماس و تأثیرات زیست محیطی و اجتماعی آن هستند. طبق گفته "گاردین"، ​​تحقیقات تخمین می زنند که استخراج الماس می تواند منجر به استفاده از 1030 گالن (3890 لیتر) آب و تولید بیش از 238 پوند(108 کیلوگرم) کربن دی اکسید شود. تازه این ها بدون در نظر گرفتن شرایط غیرانسانی نحوه استخراج الماس ها است.
"وینس" توضیح داد که الماس های جدید او بوسیله یک پروسه ایمن به نام "رسوب بخار شیمیایی" ایجاد می شود که این شامل قرار دادن یک "دانه الماس" در یک محفظه مهر و موم شده است. سپس این محفظه همراه با گاز متان غنی از کربن تا 800 درجه سانتیگراد گرم می شود. در نهایت عناصر کربن حاصل از گاز متان با "دانه الماس" پیوند می خورند و یک الماس ایجاد می کنند.
در این فرایند، کربن دی اکسید مستقیماً از هوا تامین می شود و هیدروژن مورد نیاز برای ساخت متان با تقسیم مولکول های آب باران با بهره گیری از دستگاه الکترولیز با انرژی تجدیدپذیر تولید می شود.
منبع:

1399/08/11
14:16:15
5.0 / 5
1116
تگهای خبر: تحقیق , تولید , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
گوپا