تلسكوپ آژانس فضایی اروپا جهت بررسی سیارات فراخورشیدی ایجاد می شود

تلسكوپ آژانس فضایی اروپا جهت بررسی سیارات فراخورشیدی ایجاد می شود

گوپا تلسكوپ آژانس فضایی اروپا جهت بررسی سیارات فراخورشیدی ایجاد می شود


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، "آژانس فضایی اروپا" (ESA) رسما قراردادی را برای انجام بررسی هایی امضا نموده است که با هدف عرضه یک تلسکوپ فضایی در سال ۲۰۲۹ جهت بررسی سیارات فراخورشیدی صورت می گیرند.
این تلسکوپ معروف به "آریل"(ARIEL)، با این هدف طراحی شده است تا بررسی کند که جو سیارات فراخورشیدی از چه ساخته شده اند و چگونه شکل می گیرند و تکامل می یابند. این تلسکوپ، طول موج های مرئی و مادون قرمز حدود ۱۰۰۰ سیاره فراخورشیدی را بررسی خواهد نمود.
دانشمندان آژانس فضایی اروپا هم اکنون مرحله ساخت را آغاز خواهند کرد تا طی آن به ساخت قسمت های گوناگون برای آزمایش طراحی تلسکوپ بپردازند. بزرگترین چالش در این میان، ساخت یک آینه ۳/۶ پایی است که از آلومینیوم ساخته و سپس با نقره پوشیده خواهد شد. این آینه می تواند حتی در دمای منفی ۲۳۰ درجه سلسیوس هم کار کند.
"ریچل دراموند" (Rachel Drummond)، مدیر پروژه اریل اظهار داشت: این اولین دفعه است که چنین تلسکوپ بزرگی از آلومینیوم ایجاد می شود. دلیل انتخاب یک فلز این است که با سرد شدن، جمع می شود و هنگامی که کوچک شود، همه چیز تحت تمرکز باقی می ماند.
این پروژه، تنها تلاش آژانس فضایی اروپا برای مأموریت ساخت تلسکوپ با هدف بررسی سیارات فراخورشیدی نیست. این آژانس سال قبل هم تلسکوپ معروف به "چیاپس" (Cheops) را عرضه داد که جهت بررسی سیاراتی که در فاصله دور قرار دارند و یادگیری در مورد نحوه شکل گیری آنها ساخته شده بود.
منبع:

1399/08/24
14:24:01
5.0 / 5
979
تگهای خبر: آزمایش , دانشمند , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
گوپا