شناسایی خاصیت های كروناویروس با بررسی دیگر گونه های پستانداران

شناسایی خاصیت های كروناویروس با بررسی دیگر گونه های پستانداران

پژوهشگران كره جنوبی اهتمام دارند با بررسی خاصیت های كروناویروس و سرعت تكثیر آن در بدن، به تشخیص و درمان بهتر كووید-19 كمك كنند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی "موسسه پژوهش های علوم زیستی و زیست فناوری کره جنوبی"(KRIBB)، پژوهشگران، آن دسته از خاصیت های کروناویروس را که شاید بتواند به ابداع واکسن و راهبردهای درمانی کمک نماید، با بررسی یک مدل پستاندار غیرانسان شناسایی کرده اند.
دکتر "جانگ جو هونگ"(Jung Joo Hong)، پژوهشگر موسسه پژوهش های علوم زیستی و زیست فناوری کره جنوبی و همکارانش، این پژوهش را در فوریه سال جاری آغاز کردند و به نتایج موفقیت آمیزی در مورد کووید-۱۹ رسیدند. نتایج این پژوهش، قسمتی از یک پروژه پژوهشی بزرگتر بود که با هدف شناسایی خاصیت های مهم کروناویروس و بررسی کارآیی واکسن ها و درمان های آن صورت می گیرد.
پژوهشگران در این پروژه، ناهنجاری های قلبی-عروقی و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را در بیماران خصوصاً بیماران مبتلا به نقص ایمنی، محل تکثیر کووید-۱۹ در بدن انسان و بازه زمانی آنرا مورد بررسی قرار دادند.
پژوهشگران در این پروژه نشان دادند که کووید-۱۹، به التهاب قلبی-عروقی می انجامد که سه روز بعد از عفونت پایدار می ماند. آنها سرکوب سیستم ایمنی را در بیماران مبتلا به نقص ایمنی خصوصاً هنگامی که نقص ایمنی افزایش می یابد، تایید کردند.
پژوهشگران در بررسی های خود دریافتند که ویروس در دور روز نخست بعد از عفونت، به سرعت در راه های هوایی فوقانی و تحتانی تکثیر می شود. بعد از آن، بار ویروسی به سرعت کم شد و فعالیت ویروس تا هفت روز تشخیص داده نشد.
این گروه پژوهشی انتظار دارند که نتایج بررسی آنها بتواند بینش های جدیدی را در مورد چالش های تشخیصی مربوط به یک آزمایش اشتباه فراهم آورد.
این پژوهش، در "Journal of Infectious Diseases" به چاپ رسید.
منبع:

1399/08/26
20:28:18
5.0 / 5
1003
تگهای خبر: آزمایش , سایت , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
گوپا