پوست مصنوعی سربازان را نامرئی می كند

پوست مصنوعی سربازان را نامرئی می كند

گوپا: پژوهشگران کره ای نوعی پوست مصنوعی ابداع نموده اند که با کنترل دما قابلیت استتار در پس زمینه را برای انسان فراهم می آورد.


به گزارش گوپا به نقل از دیلی میل، پژوهشگران کره ای پوست مصنوعی جدیدی ابداع نموده اند که به سربازان قدرت نامرئی شدن در میدان جنگ را می دهد و اجازه نمی دهد دوربین های گرمایی آنها را ردیابی کنند. در حقیقت پوست مصنوعی توسعه یافته با بهره گیری از گرمایش و سرمایه در ۵ ثانیه رنگ های محیطی با قابلیت تغییر به یکدیگر را تقلید می کند.
این گجت پوشیدنی از نمایشگرهای دارای پیکسل تولید شده که از کریستال های مایع ترموکرومیک برای واکنش سریع به محیط اطراف و پنهان کردن پوست انسان در محدوده های چند طیفی استفاده می نماید. این وصله ها الان در مراحل اولیه توسعه هستند اما بگفته پژوهشگران همراه این سیستم از دوربین های میکرویی استفاده می شود تا وصله های پوستی بتوانند بطور خودکار نسبت به محیط اطراف واکنش نشان دهند.
در این تحقیق آمده است: سرپایان( گروهی از موجودات همچون هشت پا) توانایی خارق العاده ای برای مخفی شدن در پس زمینه را دارند. پژوهشگران با الهام از این توانایی استتار در نور مادون قرمز و طیف مرئی را ابداع نموده اند. در این تحقیق یک پوست مصنوعی نامحسوس و چند طیفی به پوست انسان کمک می نماید فقط با کنترل دمای یک گجت انعطاف پذیر، در پس زمینه مخفی شود. پوست مصنوعی مذکور انعطاف پذیر است و کاربر می تواند به آسانی از آن استفاده نماید.


منبع:

1399/09/18
17:45:40
5.0 / 5
1037
تگهای خبر: پوست , تحقیق , تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
گوپا