با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری؛

۱۰ مركز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی فردا افتتاح می شود

۱۰ مركز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی فردا افتتاح می شود

به گزارش گوپا ۱۰ مرکز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی فردا ۹ دیماه با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح می شود.به گزارش گوپا به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، در مراسمی با حضور دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و هیات همراه، سعداله نصیری قیداری رئیس دانشگاه شهید بهشتی، کوروش پرند رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و تعدادی از اساتید و مدیران دانشگاه ۱۰ مرکز نوآوری دانشگاه شهید بهشتی، سه شنبه ۹ دی افتتاح می شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، قبل از آیین افتتاح مراکز نوآوری دانشکده ها و پژوهشکده ها، از ساختمان در دست راه اندازی برج نوآوری دانشگاه، پروژه های فناوری در حوزه لیزر، فتونیک، شتابدهنده و گیاهان دارویی، مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی، مرکز نوآوری پارک علم و فناوری و دستاوردهای واحدهای فناور و نمایشگاه فناوری دانشگاه شهید بهشتی بازدید خواهد داشت.
پارک دانشگاه شهید بهشتی بعنوان یک پارک جامع دانشگاهی از سال ۱۳۹۴ فعالیت خویش را شروع کرده و هم اکنون بیشتر از ۴۲۷۰ متر مربع از فضای مرکز رشد و پارک به استقرار واحدهای فناور اختصاص داده شده است.
۱۷ شرکت پیش رشد و ۳۱ شرکت رشدی در مرکز رشد، ۴ شتابدهنده و ۱۵ شرکت در پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی مستقر هستند که از این تعداد۱۷ شرکت دانش بنیان در مرکز رشد و ۷ شرکت دانش بنیان در پارک حضور دارند. و بدین سان زمینه اشتغال۲۴۳ در پارک علم و فناوری و ۲۰۰ اشتغال در مرکز رشد فراهم گشته است. همینطور ۶۰ تیم نوآوری در مراکز نوآوری دانشکده ها و پژوهشکده های دانشگاه شهید بهشتی استقرار دارند.
بر اساس کارکردها و مأموریت های اصلی پارک، محور برنامه های پارک و مرکز رشد در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ شامل فرهنگ سازی و ترویج نوآوری در دانشگاه، آموزش و توانمند سازی اعضای هیات علمی، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه و ایجاد، توسعه و پایدارسازی کسب و کارها دانش بنیان و خلاق می باشد.

1399/10/09
12:33:37
5.0 / 5
953
تگهای خبر: دانشگاه , ساخت , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
گوپا