دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان كرد؛

موفقیت گروههای دیگری از دانشمندان كشور در دستیابی به واكسن كرونا

موفقیت گروههای دیگری از دانشمندان كشور در دستیابی به واكسن كرونا

به گزارش گوپا دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: اخبار خوبی از موفقیت گروه های دیگری از دانشمندان کشور که به صورت موازی در حال کوشش برای دستیابی به واکسن کرونا هستند رسیده است.به گزارش گوپا به نقل از مهر، به دنبال موفقیت محققین کشور و ورود واکسن ایرانی کرونا به مرحله آزمایش انسانی دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی و رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی با صدور پیامی این موفقیت را به جامعه علمی کشور و دست اندرکاران تولید این واکسن ایرانی تبریک گفت.
متن این پیام به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
رهبر معظم انقلاب: علاج دردها و مشکلات کشور در پیشرفت علمی است
موفقیت دانشمندان کشور در دستیابی به واکسن ایرانی برای مقابله با ویروس کرونا باعث غرور، عزت و سربلندی جمهوری اسلامی ایران شد.
در شرایطی که تحریم های ظالمانه مانع از ورود واکسن بیماری کرونا به کشور عزیزمان شده است، محققان کشور موفق شدند که واکسن ایرانی ساخته شده برای ویروس کرونا را وارد فاز آزمایش انسانی کنند که با انعکاس گسترده در جهان، غرور و عزت نفس هموطنان و ناراحتی دشمنان و بدخواهان ایران اسلامی همراه بوده است.
علاوه بر این گروه پیشرو در مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، گروه های دیگری از دانشمندان کشور به صورت موازی در حال کوشش برای دستیابی به واکسن کرونا هستند که اخبار خوبی از موفقیت های آنها هم رسیده است.
علم و فناوری به برکت انقلاب اسلامی رشد قابل ملاحظه ای داشته است و مقام معظم رهبری مدظله العالی مهمترین پشتیبان و پرچم دار این جریان در کشور بوده اند؛ سفارش به علم و پژوهش، نگاه به توان و ظرفیت داخل و تأمین استقلال کشور بعضی از نکات راهبردی معظم له است که در این روزها اهمیت آنرا بیشتر احساس می نماییم.
قطعاً این قابلیت علمی در کشور اتفاقی نبوده و محصول نگاه راهبردی حکیم انقلاب اسلامی است و بطور حتم این نگاه راهبردی همراه با حمایت های دولت و همه کارگزاران نظام و البته تلاش فراگیر و خودباورانه اندیشمندان و پژوهشگران ایرانی، هم در گذشته و هم در حال و آینده موفقیت های بزرگ تری را برای پیشرفت و استقرار جامعه سالم و الهی در پیش دارد.
این موفقیت کشور را برای دستیابی به واکسن کرونا به عموم مردم و جامعه علمی و به صورت خاص محققین و پژوهشگران کشور تبریک عرض نموده و به مسؤلان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دست اندرکاران تولید این واکسن ایرانی خدا قوت عرض می کنم و مجدداً از مدافعان عزیز سلامت در کشور که در یک سال قبل شبانه روز کوشش و فداکاری برای مقابله با ویروس کرونا داشتند تقدیر و تشکر صمیمانه دارم.


منبع:

1399/10/12
23:36:23
0.0 / 5
644
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
گوپا