مریخ نورد چین به زودی وارد مدار این سیاره می شود

مریخ نورد چین به زودی وارد مدار این سیاره می شود

گوپا: نخستین مریخ نورد چین به نام تیان ون 1 با پیمودن مسافتی بیش از 400 میلیون کیلومتر ظرف یک ماه آتی وارد مدار مریخ خواهد شد.به گزارش گوپا به نقل از سی جی تی ان، برمبنای اعلام اداره ملی فضایی چین، مریخ نورد این کشور در وضعیت کاملاً باثباتی قرار دارد و هنوز ۸.۳ میلیون کیلومتر با مریخ فاصله دارد. «تیان ون ۱» تابحال ۱۶۳ روز در سفر بوده است.
سرعت حرکت این مریخ نورد ۲۳ کیلومتر در ثانیه است و هر روز مسافتی در حدود ۲ میلیون کیلومتر را طی می کند. باتوجه به حرکت دائم زمین و مریخ، «تیان ون ۱» در زمان رسیدن به مریخ مسافتی تقریباً ۴۷۰ میلیون کیلومتری را طی خواهدنمود و فاصله آن از زمین ۱۹۰ میلیون کیلومتر خواهد بود.
مریخ نورد چین زمانی که به نزدیکی این سیاره برسد، مانوری را برای کاهش سرعت و آماده شدن برای فرود بر سطح این سیاره انجام خواهد داد.
به علت بعد مسافت، هر یک از پیام های ارسالی این مریخ نورد پس از گذشت ۱۰ دقیقه به زمین می رسد و همین مورد چالشی جدی برای مدیریت فرود آن بر سطح مریخ به وجود می آورد. برای اینکه در عمل امکان کنترل لحظه به لحظه آن وجود ندارد و گروه کنترل زمینی تنها می توانند فرمان روشن شدن موتور فرود را صادر کنند و امکان دخالت بیشتر را نخواهند داشت.


منبع:

1399/10/14
19:21:29
0.0 / 5
1054
تگهای خبر: آینده , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
گوپا