تشخیص ذات الریه در بیماران مبتلا به كووید-۱۹ شدید با آزمایش دی ان ای

تشخیص ذات الریه در بیماران مبتلا به كووید-۱۹ شدید با آزمایش دی ان ای

به گزارش گوپا دانشمندان و پزشکان دانشگاه کمبریج و بیمارستان های دانشگاه کمبریج یک آزمایش دی. ان. ای ساده برای شناسایی سریع عفونت های ثانویه در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ شدید بوجود آورده اند.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، این آزمایش که اخیرا بوجود آمده اطلاعات لازم برای شروع درمان را تنها در چند ساعت در اختیار پزشکان قرار می دهد.
این رویکرد گامی مهم در جهت درمان بهتر و سریع تر عفونت است. دکتر "اندرو کانوی موریس"(Andrew Conway Morris) یکی از نویسندگان این مطالعه اظهار داشت: در اوایل شیوع این بیماری ما متوجه شدیم که بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در معرض خطر ذات الریه ثانویه هستند و در همان زمان آغاز به استفاده از یک روش سریع تشخیص آزمایشی که دقیقاً برای چنین شرایطی بوجود آورده بودیم، کردیم. با استفاده از این آزمایش متوجه شدیم که بیماران مبتلا به کووید-۱۹ دو برابر بیشتر از سایر بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه به ذات الریه ثانویه مبتلا می شوند.
به صورت معمول، انجام آزمایش آنالیز ذات الریه دشوار است چونکه نمونه های باکتریایی بیماران باید تصفیه شده و در آزمایشگاه پر شوند که این امری خسته کننده است. آزمایش دانشگاه کمبریج با شناسایی دی. ان. ای پاتوژن های مختلف یک استراتژی انتخابی را اتخاذ می کند که این امر انجام آزمایش سریع تر و دقیق تر را امکان پذیر می کند.
موریس اضافه کرد: این آزمایش از چندین واکنش زنجیره ای پلیمراز(PCR) استفاده می نماید که دی. ان. ای باکتری را تشخیص می دهد و می تواند در مدت زمان حدود چهار ساعت صورت گیرد و این به آن معناست که دیگر نیازی به انتظار برای رشد باکتری نیست. غالباً بیماران پیش از اینکه باکتری ها در آزمایشگاه رشد کنند، مصرف آنتی بیوتیک را شروع می کنند. این به این مفهوم است که نتایج حاصل از کشت اغلب منفی است در حالیکه واکنش زنجیره ای پلیمراز برای شناسایی احتیاج به باکتری های زنده ندارد و این یک آزمایش دقیق تر است.
این آزمایش چندین واکنش واکنش زنجیره ای پلیمراز را به صورت موازی انجام می دهد و می تواند همزمان ۵۲ عامل بیماری زای مختلف را که اغلب ریه های بیماران بستری شده در بخش مراقبت های ویژه را آلوده می کند، شناسایی کند. در عین حال آزمایش مذکور می تواند مقاومت آنتی بیوتیکی را هم آزمایش کند.
"میلیس میز"(Mailis Maes) نویسنده اصلی مطالعه اظهار داشت: ما دریافتیم که باآنکه بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بیشتر در معرض ذات الریه ثانویه قرار می گیرند، باکتری های ایجاد کننده این عفونت ها مشابه باکتری های حاظر در بدن بیماران بستری در بخش آی. سی. یو که به کووید-۱۹ مبتلا نیستند، است.
بودجه این مطالعه توسط "موسسه ملی تحقیقات بهداشتی مرکز تحقیقات زیست پزشکی کمبریج" تأمین شد.1399/10/28
15:01:49
0.0 / 5
1101
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
گوپا