مریخ از دید مریخ نورد استقامت بعلاوه فیلم

مریخ از دید مریخ نورد استقامت بعلاوه فیلم

گوپا: ناسا بتازگی ویدئویی از دید مریخ نورد استقامت، هنگامیکه در حال پرواز در جو مریخ و آماده شدن برای فرود بر روی سیاره سرخ بود، منتشر نمود.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، مریخ نورد استقامت ناسا ممکنست مرحله"هفت دقیقه وحشت" را به تنهایی انجام داده باشد، اما یک فیلم جدید از فرود این مریخ نورد موجب می شود بینندگان احساس کنند که آنها نیز هنگام فرود همراه این مریخ نورد بوده اند.
آژانس فضایی آمریکا ویدئویی را در حساب کاربری این مریخ نورد در توییتر منتشر نمود که این فیلم با جدا شدن سپر حرارتی که به دوربین های استقامت اجازه می دهد برای نخستین بار مریخ را ببینند، شروع شد. در طول این مدت "استقامت" با بهره گیری از دوربین های خود مکانی را برای فرود پیدا می کند. مریخ نورد استقامت از سیستم ناوبری خود به نام "Terrain-Relative Navigation system" در حین فرود بهره برد و این سیستم به آن کمک کرد تا بوسیله یک سری عکس ها محل فرود را پیدا کند و ناسا نیز آنها را برای ایجاد یک فیلم بهم متصل کرد.


ناسا این ویدئو را با این متن در توییتر به اشتراک گذاشت که شما در حال مشاهده تصاویر واقعی هستید که من برای فرود دقیق خود استفاده کردم. این ویدئو یک تجربه واقعی از لحظه فرود استقامت به مریخ را ارائه می دهد و درنهایت نیز با نشان دادن چرخ های این مریخ نورد در سطح مریخ اختتام می یابد. مریخ نورد استقامت(preserverance) که اندازه ای مشابه یک خودرو دارد و پیشرفته ترین رباتی است که تا حالا به سیاره ی سرخ فرستاده شده، بعد از هفت دقیقه ترس و اضطراب در تاریخ ۱۸ فوریه ساعت ۴ بعدازظهر به وقت منطقه ی زمانی شرقی و ۲۱ گرینویچ(۰۰: ۳۰ بامدادان ایران) به آرامی در دهانه ی ۴۵ کیلومتری جزرو فرود آمد. استقامت با کمک سیستم ناوبری مخصوص خود توانست تا دهانه ی جزرو را بررسی کند و در مقابل خطرات احتمالی هنگام فرود آماده باشد.


مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/12/22
20:57:35
0.0 / 5
850
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
گوپا