نگاهی به فعالیت روزمره فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی

نگاهی به فعالیت روزمره فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی

به گزارش گوپا فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی روزانه به انجام فعالیت و آزمایش های مختلفی می پردازند که نتایج این آزمایش ها می تواند به صورت قابل توجهی درک دانشمندان در زمینه های مختلف را افزایش دهد.


به گزارش گوپا به نقل از ایسنا، ایستگاه فضایی بین المللی به تازگی در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصاویری از فضانوردان خود درحال انجام فعالیتهای مختلف منتشر نمود.
در این تصویر فضانوردان مأموریت "اکسپدیشن-۶۵"(Expedition ۶۵) به نام های(از سمت چپ) "آکی هیکو هوشیده"(Akihiko Hoshide) و "شین کیمبرو"(Shane Kimbrough) در یک رویداد مجازی در داخل ماژول آزمایشگاه کلمبوس ایستگاه فضایی بین المللی، با دانش آموزان دبستانی در شهر نیویورک صحبت کردند.


ارتباط مستقیم کودکان با فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی تجربه ای بی نظیر و اعجاب انگیز برای آنها خواهد بود و به منظور افزایش یادگیری، عملکرد و علاقه دانش آموزان به علم، فناوری، مهندسی و ریاضیات انجام می شود. فضانوردانی که در فضا در آزمایشگاه مداری زندگی می کنند، ۲۴ ساعت شبانه روز از راه ماهواره های ردیابی و بازپخش داده ها با مرکز کنترل مأموریت ناسا در هوستون ارتباط برقرار می کنند.
ماهواره ردیابی و بازپخش داده ها گونه ای از ماهواره های مخابراتی هستند و بخشی از سامانه ماهواره ای ردیابی و بازپخش داده ها(TDRSS) به حساب می آید که توسط ناسا و دیگر آژانس های دولتی ایالات متحده آمریکا برای ارتباطات و تشکیل پلت فرم های کاربری مستقل مانند ماهواره ها، بالن ها، فضاپیماها و ایستگاه فضایی بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد.
در تصویر دیگر دو فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی به نامهای "مگان مک آرتور"(Megan McArthur) و "آکی هیکو هوشیده" قابل مشاهده هستند.
در تصویر دیگر فضانوردان مأموریت اکسپدیشن-۶۵ درحال استفاده از ابزارهای حقیقت افزوده و حقیقت مجازی برای انجام آزمایشات علمی و عملیات نگهداری در داخل ایستگاه فضایی هستند. در عکس اول مگان مک آرتور مهندس پرواز این مأموریت در صورتی که هدست "Sidekick" را بر روی چشمان خود قرار داده است درحال انجام آزمایش با استفاده از حقیقت افزوده است. در عکس دوم هم آکی هیکو هوشیده فرمانده این مأموریت عینک حقیقت مجازی را بر روی چشمان خود قرار داده و برای انجام مطالعه درک زمان، روی یک توپک کلیک می کند.1400/04/28
08:42:12
5.0 / 5
227
تگهای خبر: آزمایش , دانشمند , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
گوپا